DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 662307-0,56%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06 35

İMSAK'A KALAN SÜRE

“128 Milyar Dolar Nerede?” Pankartına Verilen Ceza Kaldırıldı

“128 Milyar Dolar Nerede?” Pankartına Verilen Ceza Kaldırıldı

ABONE OL
24 Haziran 2021 12:14
“128 Milyar Dolar Nerede?” Pankartına Verilen Ceza Kaldırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’de CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum’a parti balkonuna astığı “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartı için verilen 427 liralık idari para cezası 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından kaldırıldı. Yapılan yargılamada ceza tutanağının yasaya uygun hazırlanmadığına hükmedildi.

Sözcü’den Selami Aydın’ın haberine göre, Horzum cezaya itiraz ederek Denizli 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulundu, idari yaptırımın kaldırılması istedi. Denizli Emniyet Müdürlüğü mahkeme ile yazışmasında uygulamanın arkasında durdu usul ve yasaya uygun olduğunu ifade ederek başvurunun reddine karar verilmesini istedi.

Hakim Elif Çavdar Yalçın kanunun tutanakla ilgili 25’nci maddesine atıfta bulunarak ceza tutanağında karar tarihinin eksik olduğunu, bu nedenle yaptırım kararının hukuka aykırı uygulandığına ve para cezasının kaldırılmasına karar verdi.

“Hiç olmadığı kadar karanlık bir dönemden geçiyoruz”

İdari yaptırım kararının hukuka, adalete ve demokrasiye uygun olmadığını söyleyen Horzum, “Eleştirme hakkımızı, soru sorma hakkımızı elimizden almak istiyorlar. Demokrasilerde idareciler şeffaf, hesap verebilir olmalıdır. Çünkü onlar halkımızın emanetçileridir ve asıl olan halktır. Halkın da her türlü soru sorma, bilgi edinme hakkı vardır. İktidarın bütün kirlilikleri ortaya saçılmışken bunu bütün dünya konuşuyorken Türk Milletinden gerçekleri gizleme kendilerini aklama peşindeler. Hiç olmadığı kadar karanlık bir dönemden geçiyoruz. Ne kadar baskı yaparlarsa yapsınlar, ne kadar üstünü örtmeye gizlemeye çalışırlarsa çalışsınlar milletimizin gerçekleri öğrenmesi için sorular soracağız, her yerde kirliliklerini ifşa edeceğiz. Keşke güzel şeyler de yapsalardı da onları konuşuyor olsaydık. Türk Milleti sorar, sorgular. Bunun önüne geçemezler” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.