DOLAR 17,9321 0.08%
EURO 18,2978 0.19%
ALTIN 1.021,62-0,11
BITCOIN 4188131,50%
Ankara
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

Sigortadan para almak için hamile eşini uçurumdan attığı iddia edildi: Cinayet mi kaza mı?

Sigortadan para almak için hamile eşini uçurumdan attığı iddia edildi: Cinayet mi kaza mı?

ABONE OL
9 Şubat 2021 17:08
Sigortadan para almak için hamile eşini uçurumdan attığı iddia edildi: Cinayet mi kaza mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fethiye’de eşi tarafından kayalıklardan atarak öldürdüğü iddia edilen hamile kadının ağabeyi Naim Yolcu konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 3 yıl önce fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden ve 7 aylık hamile olan Semra Aysal’ın, eşi tarafından öldürüldüğü iddia ediliyor.

Semra Aysal’ın Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yaşayan ağabeyi Naim Yolcu, yaşananlara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

“18 Haziran 2018’de talihsiz bir olay yaşadık. O gün kardeşimi Adli Tıp’tan almaya giden de bendim. Aradan 2 buçuk yıl geçti. Ondan sonra yaşadıklarımız haberlerde de çıktı; selfie çekilirken düştü diye ama biz olayın öyle olmadığını biliyorduk” diyen Yolcu, devamında “Ondan sonraki süreçte biz sessizce adalet aradık, bu olayın magazinleşmesini istemiyorduk, hiçbir yerde de paylaşmadık. Sessizce olayın takipçisi olduk. Neticesinde davamız ağır ceza mahkemesince kabul edildi. 11 Şubat 2021’de de ilk duruşma başlayacak” ifadesini kullandı.

VERASET İLAMI İLE ORTAYA ÇIKTI

Veraset ilamı çıkardıklarında kardeşinin üzerine çekilmiş kredileri gördüğünü ve olayı derinlemesine incelediklerini belirten Yolcu, şöyle konuştu:

“İlk başta tabi düşünemedik ama aile veraset ilamı çıkarttığımızda kız kardeşimin üzerindeki kredileri gördük. Bunu sorduğumuzda bize ilk başta söylemedi. Biz araştırdıkça bu bireysel ferdi kaza sigortası yaptırdığını öğrendik ve bu bizi normal ölümden farklı bir düşünceye sevk etti. Bu yönde araştırma yaptık, savcılıkla da paylaştık bu bilgileri onlarda gerekli araştırmaları yaptı.

Tabii insan bir çocuğu olacağı zaman isim koymak ister. Erkek çocuğu olacaktı ve kız kardeşim Hz. Hamza’yı çok severdi bu yüzden ismini Hamza koymak istedi. Damat ise ‘Hamza değil Toprak olacak’ demişti. Biz o gün onu öyle düşünmemiştik ama bu olaylardan sonra bunu düşününce buradaki manidarlığı görüyoruz. Bizde oluşan düşünce önceden bu olayın planının, programının yapıldığı yönünde.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.