DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6776374,46%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

15 22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ankara Barosu, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusunda bulundu

Ankara Barosu, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusunda bulundu

ABONE OL
2 Mart 2021 15:48
Ankara Barosu, köpek ölümleriyle ilgili suç duyurusunda bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, önceki gün boş araziye atılan moloz ve toprak yığınlarının altında yaklaşık 20 köpek ölüsü bulunmuş, köpek ölüleri, incelenmek üzere belediye ekiplerince toplanarak götürülmüştü.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Ankara Barosu da Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, telef edilen köpeklerin tüm Ankara halkına ait olduğu ve sahipsiz sayılmalarının mümkün olmadığı belirtildi. Ayrıca köpeklerin vahşice katledildiği, şüpheli veya şüphelilerin cezasız kalmasının kamu vicdanını derinden etkileyeceği ifade edilerek, “Hukuk ve adalet şüphesiz ki insanların tekelinde değildir. Acı çekme yetisine sahip olmalarına rağmen çektikleri bu acıyı ifade edemeyen canlıların da hukukun korunması altında olmaya hakları olduğu gerçekliği, içinde bulunduğumuz modern dünyanın bir getirisi ve gerekliliğidir.

Bu sebeple, suç duyurusuna konu olan eylem ve bu eylemi maddi dünyada meydana getiren şüpheli veya şüpheliler aleyhine yaptığımız suç duyurusunun kabulü ile şüpheli veya şüpheliler hakkında soruşturma başlatılması ve gereken cezaları alması, yayılan haberlerdeki vahşet nedeni ile kamu vicdanının bir nebze rahatlatılması ve failin başka canlılara zarar vermemesi bakımından elzemdir” denildi.

Konuyla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Kentimizde, can dostlarımızı hedef alan insanlık dışı olaylara ilişkin takibimiz sürüyor. Bu vahşetin fail ya da failleri kanun önünde en ağır cezayı alana kadar olayın bizzat takipçisi olacağım” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.