DOLAR 13,6508-0.28%
EURO 15,1906-0.34%
STERLIN 18,2942-0.35%
ALTIN 786,36-0,12
BIST %
BITCOIN 5031681,30%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

06 46

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin

‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin

ABONE OL
22 Kasım 2021 22:15
‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen “Evim mağdurları” İstanbul Şişli’de bulunan TMSF binası önünde toplanarak eylem yaptı. Evim mağdurlarının eylemine Tüketici Hakem Heyeti Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ile Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk da destek verdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF), tasfiye halindeki 21 Evim şirketinin mağdurları Şişli’deki TMSF binası önünde buluşarak eylem yaptı. Taleplerini dile getiren çeşitli pankart ve dövizler taşıyan mağdurlar, sloganlar atarak, mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
İstanbul ve çeşitli illerden gelen mağdurlar basın açıklaması yaptı. Evim Mağdurları Platformu adına basın açıklamasını okuyan Muharrem Taşdemir ,”Bizler evim mağdurları olarak sorunun çözümü için TMSF yetkililerine sorunun çözümünde şeffaf olunması gerektiğini ve evim mağdurlarının çözümün en haklı tarafı olması nedeniyle bu sürece katılım sağlamak istediğimizi ilettik. Hak için ve hakkımız olanı geri almak için yapacağımız birlik ve dayanışma buluşmasına Türkiye’nin 81 ilinden katılım sağlayan tüm mağdur durumda olan yurttaşlar olarak devlet büyüklerimize bir kez daha sesleniyoruz. Devletimiz büyüktür, güçlüdür. Mazlumu korur, mağduru kollar” dedi.

‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin

“MAĞDURLARIN PARALARI ERİYOR, TMSF BİLGİ VERMİYOR”

Sık sık “Mağdur değildik, mağdur edildik” sloganlarının atıldığı eyleme Tüketici Hakem Heyeti Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu da destek verdi. Ağaoğlu, “Bu insanlar neden burada? TMSF o şirketlere el koydu. O şirketlerdeki paralar, mal varlığı bu insanlara ait onun için buradalar ve TMSF bilgi vermiyor. Hangi şirketin hangi mal varlığını sattı bu insanlar bilmiyor. Bu insanlar para yatırdıklarında belki dolar 7 liraydı şu an 11 lirayı geçti. Paraları eriyor. Kayyum heyetinde temsilcileri bulunmuyor mağdurların. Oysa kayyum heyetinde her şirketten birer tane mağdur temsilci bulunması gerekirdi. Bu insanlar bilgi alamıyorlar” diye konuştu.

‘SADAKA DEĞİL, PARAMIZI İSTİYORUZ’

Eyleme katılan ve ev almak için 140 bin lira para yatıran Ayşe Gözütok duruma tepki göstererek, “Ben paramı istiyorum. Sadaka istemiyoruz. Hepimiz mağduruz. Para yatırdık istedik ki ev sahibi olalım böyle sokaklarda olalım istemedik” dedi.

‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin ‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin

“MAĞDURİYETLER BİR AN ÖNCE GİDERİLMELİ”

Eyleme destek veren Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk ise “Evim” mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.
Pamuk, binlerce vatandaşın yanısıra sermaye yapısı bahane edilerek, dürüst çalışan bir çok şirketin de kapısına kilit vurulduğunu ifade ederek, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, kurunun yanında yaşı da yakarak çoğunluğu başarılı 29 firmayı devre dışı bıraktı. Yetkililer, firmalardan 8’ine imza bile almadan cebren ‘siz kendiniz iradi tasfiyeye gidin’ dedi ve 21 firmaya da direk el konularak TMSF’ye devredildi. Bu firmalarda çalışan yüzlerce personel ve aileleri ile birlikte binlerce kişi mağdur oldu. Finansal durumunda sorun bulunmamasına rağmen kapanmak zorunda kalan şirketlere yeniden faaliyet gösterme hakkı sağlanmalı ve batık firmalardan paralarını alamayan vatandaşların mağduriyeti bir an önce giderilmelidir” şeklinde konuştu.

‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin ‘Evim’ mağdurları TMSF önünde eylem yaptı: Sesimize kulak verin

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.