DOLAR 16,7112 0.4%
EURO 17,5149 0.64%
ALTIN 974,550,18
BITCOIN 326334-2,23%
Ankara
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

Öğrencilere geri ödemesiz aylık 500 TL burs! 2021 Burs başvurusu nasıl yapılır?

Öğrencilere geri ödemesiz aylık 500 TL burs! 2021 Burs başvurusu nasıl yapılır?

ABONE OL
25 Eylül 2021 20:43
Öğrencilere geri ödemesiz aylık 500 TL burs! 2021 Burs başvurusu nasıl yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet tarafından KYK aracılığıyla öğrencilere verilen burs başvurularının henüz alınmaya başlamaması nedeniyle alternatif burs veren kurumlar araştırılıyor. Anadolu Vakfı, devlet ve vakıf üniversitelerinde eğitim alan T.C. vatandaşı öğrencilere karşılıksız burs yardımı yapacak.  Üniversiteyi yeni kazanan ve ara sınıflar burs başvurularında bulunabilecek. Değerlendirme aşamasında adayların ailesinin veya kendisinin gelir durumu ile eğitim başarısı dikkate alınacak. 2021-2022 eğitim öğretim yılında başvurular internet üzerinden alınırken olumlu sonuçlanan adaylar mülakata davet edilecek. Peki Anadolu Vakfı burs başvuruları ne zaman? İşte Anadolu Üniversitesi burs başvuru tarihleri ve şartları…

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

Açıklanan takvime göre Anadolu Vakfı burs başvuruları 30 Eylül itibariyle sona erecek. Yabancı uyruklu öğrenciler başvuruda bulunamazken öğrencilerden devlet üniversitesinde eğitim alınması veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuması şartı aranacak.  2021 üniversite sınavı sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan adayların yanı sıra eğitimlerini sürdüren ara sınıf öğrencileri de burs başvurusu yapabilir.

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları İnternet Üzerinden Alınacak!

Burs başvurusunda bulunmayı düşünen adaylar Anadolu Vakfı’nın resmi internet sayfası üzerinden başvurularını iletecek. Başvuru sürecinde adaylardan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, kazanılan bölüm, kişisel bilgiler ve eğitim bilgileri talep edilecek. Başvurular sonuçlandıktan sonra adaylar sözlü mülakata davet edilecek. Mülakata girecek öğrencilere telefonla veya mail adresiyle bilgilendirme yapılacak. Başvuru sonuçları Aralık ayının ilk haftasında açıklanacak. Buradan başvuru yapabilirsiniz.

2021-2022 Eğitim Yılında Burs Ücretleri Ne Kadar?

Anadolu Vakfı burs ödemeleri Ekim ve Haziran ayları arasında toplam 9 ay boyunca gerçekleştirilecektir. İlk ödemeye Ocak ayından itibaren başlanır. Anadolu Vakfı eğitim alınacak şehre göre burs ücretlerinde değişiklik yapmaktadır. Geride bıraktığımız sene İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde üniversite eğitimi alan öğrencilere 500 TL, ödeme yapılırken diğer illerde öğrenim alacaklar için bu ücret 450 TL olarak yatırılıyordu.

Burslar Geri Ödemesiz Olarak Verilecek!

Burs almaya hak kazanan öğrenciler geri ödemesiz yani karşılıksız olarak bu imkandan yararlanacak.  Kuruma yanlış bilgi verilmesi, yıllık not ortalamasının 2.00’ın altına düşmesi, istenilen belgelerin zamanında teslim edilmemesi, disiplin cezası alınması, kesin hükümle mahkum olunması, sağlık sebebiyle kuruma devam etmemesi, başka bir kurumdan burs alınması durumunda Anadolu Vakfı bursu kesilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.