KPSS 2020 soru ve cevapları yayımlandı

KPSS 2020 soru ve cevapları yayımlandı

ABONE OL
14 Eylül 2020 12:34
KPSS 2020 soru ve cevapları yayımlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS soruları, cevapları için geri sayımda sona gelindi. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Genel Kültür Genel Yetenek sınavları ile Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavları için tarih ÖSYM tarafından paylaşılmıştı. İşte konuya ilişkin bilgiler…

ÖSYM’den KPSS soruları ile ilgili yapılan açıklama şöyle: 12 – 13 Eylül 2020 tarihlerinde uygulanan 2020-KPSS Lisans Alan Bilgisi Testlerinin (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe ve İstatistik) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (her test için % 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 14 Eylül 2020 tarihinde saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Kurum diğer sınavlarda yaptığı gibi soruların tamamını sınava giren adayların erişimine açık olarak AİS sayfası üzerinden yayınlayacak. TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan adaylar sorulara ve cevaplara buradan ulaşabilecekler.

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre ÖABT ise 20 Eylül 2020 Pazar günü yapılacak. Adaylar sınav giriş belgelerini AİS sayfası üzerinden elde edebilecekler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.