DOLAR 13,3919-0.61%
EURO 15,1831-0.64%
STERLIN 18,1315-0.71%
ALTIN 792,64-0,11
BIST %
BITCOIN 458374-5,06%
Ankara
-4°

PARÇALI BULUTLU

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bakan Selçuk okulların nasıl açılacağını açıkladı

Bakan Selçuk okulların nasıl açılacağını açıkladı

ABONE OL
19 Ağustos 2020 09:17
Bakan Selçuk okulların nasıl açılacağını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Okulum Temiz Belgesi’ töreninde okulların açılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, “Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabasındayız” diyen Selçuk, “2 bin denetmen eğitildi. Hazır olan okullara ‘Okulum temiz belgesi’ veriliyor. Tüm koşulların simülasyonunu yaptık. Okulların öz değerlendirme yapmasını da istiyoruz. Bu bir süreç ve sürdürülebilirlik çok önemli. Velilerimize nasıl destek olabileceğimizi de planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Selçuk, şöyle devam etti: “21 Eylül’de ders zili çaldığı zaman bir okulun hangi mekanında ne yapacağız, nasıl yapacağız, hangi davranışlar ortaya koyulacak, servis araçları için hangi kurallar geçerli bunlar için ayrı simülasyonlar yaptık. Bütün okullarımızda okulun temiz belgesinin alınabilmesi için altyapı hazırlamaktı” dedi.

2 bin denetmen görev alacak
Okullarda 2000 denetmenin görev alacağını belirten bakan Selçuk, “Okulların temiz olmasını, hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeye çalışıyoruz” dedi.

“Çok aşamalı bir çalışmayı sürdürürken farklı değerlendirmelerde yapılıyor” diyen Selçuk, şöyle devam etti:

“Diyelim ki okul bu belgeyi aldı. Bitmiyor. Sürdürülebilirlik çok önemli. Okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda çalışmalar yapılıyor. Bunu takip etmek için de bir yazılım hazırladık. Tüm okulların hangi durumda olduğunu takip etmek söz konusu. Dezenfektan ve maske temini de söz konusu.”

“Okullar açılmadığında öğrencilerin öğrenme kayıpları nereye evrilecek, bizleri hangi riskler bekliyor, velilere yönelik ne tür çalışmalar yapmalıyız, bunları düşünüyoruz. Hangi okulumuz hazır bunlara bakacağız” diyen Selçuk, “Çocuklarımızın okul özlemini gidereceği günlere hasretiz. Bu çalışmalar konusunda bütün Türkiye’nin büyük bir hazırlık içinde olduğunu söylemekten memnuniyet duyarım” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.