DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6771484,95%
Ankara
10°

KAPALI

15 22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İdlip’e Türk takviyeleri sürüyor

İdlip’e Türk takviyeleri sürüyor

ABONE OL
5 Ocak 2021 16:22
İdlip’e Türk takviyeleri sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaynaklar, Rusya’nın desteğiyle Esad milisleriyle olası bir savaşa hazırlanan bölgeye büyük Türk askeri takviyelerinin sürmesiyle eş zamanlı olarak Türk ordusunun İdlip vilayetinde “M4” uluslararası otoyolu boyunca sabit prefabrik kabinler kurma nedenlerini açığa çıkardı.

Ulusal Kurtuluş cephesinden askeri kaynak bugün (Salı), Türk ordusunun kurduğu prefabrik kabinlerin betonarme ve lamine camdan oluştuğunu ve uluslararası otoyolun iki tarafında konuşlandığını belirtti. Kaynak, o noktaların ana görevinin özellikle de kış ve soğuk koşullarında bölgeyi gözlemlemede Türk askerleri ve yardımcı güçlerin çalışma ve konuşlanmasını kolaylaştırmak olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca İdlip’e yoğun takviyeler ve hazırlıklar yoluyla askeri hareketlilik Esad milislerinin Rusya’nın desteğiyle İdlip’in güney yönünde ve batıda Cisr Aş Şuğur bölgesi istikametinde grupların kontrolü altındaki bölgeler derinliği istikametinde düzenleyebileceği olası askeri operasyona işaret ediyor. Bu beklentileri geçtiğimiz birkaç aydan şu ana kadar bölgeye sürekli Türk takviyelerinin miktarının yanı sıra bir yandan da Esad milisleri ve Rus müttefiklerinin açıklamaları güçlendiriyor.

Askeri kaynak bugün (Salı), savaşın kaçınılmaz bir şekilde gelmekte olduğunu, bir süreden bu yana başlamasının beklendiğini ancak Suriye çölü ve Ain İssa çatışmaları ve olaylarının başlamasını geciktirdiğini belirtti. Bölgede hali hazırda ki sessizliğin gruplar nezdinde kaygıya neden olduğunu ve grupları daha fazla hazır kıldığına işaret etti.

 

Kaynak: orient-news.net

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.