DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5115022,35%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

15 59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Göçmenler, Avrupa’ya Gelmektense Soğuktan Ölebilir”

“Göçmenler, Avrupa’ya Gelmektense Soğuktan Ölebilir”

ABONE OL
13 Kasım 2021 16:27
“Göçmenler, Avrupa’ya Gelmektense Soğuktan Ölebilir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fransa’da aşırı sağ partisi Ulusal Birlik’in Sözcüsü Julien Odoul, Belarus-Polonya sınırında bekleyen göçmenlerin, Avrupa’ya geçmelerinden ise “donarak ölmelerinde” sakınca olmadığını söyledi.

Fransa’da aşırı sağ partisi Ulusal Birlik’in Sözcüsü Julien Odoul, Belarus-Polonya sınırında bekleyen göçmenlerin,  Avrupa’ya geçmelerinden ise “donarak ölmelerinde” sakınca olmadığını söyledi.

“Avrupa’nın Asıl Görevi Avrupalıları Korumak”

Fransa’da BFM TV’deki, Belarus-Polonya göçmen krizine ilişkin programa konuk olan Odoul, Avrupa’nın asıl görevinin öncelikle Avrupalıları korumak olduğunu söyledi.

“Birçoğu Potansiyel Tehlikeli”

Programda,”Bu sınırı kesinlikle açmamalıyız, birçoğu potansiyel tehlikeli olan bu göçmenleri kesinlikle almamalıyız” ifadesini kullanan Odoul, Fransız gazeteci Olivier Truchot’un”Dikenli tellerin ardında donarak ölmelerine izin mi verelim?” sorusuna ise “Evet elbette, kesinlikle evet” cevabını verdi.

Gazetecinin şaşırarak üst üste Yani donarak ölüme mi terk edelim?” sorusuna Odoul, “Aksi durumda Avrupa’nın bir göçmen istilasıyla karşı karşıya kalacağı” sözleriyle kendini savundu.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Truchot, Odoul’a tekrar,”(Sorumu) cevaplayın Julien Odoul. ‘Elbette onları donarak ölüme terk etmeliyiz’ mi dedin?” sorusunu yöneltti.

Diğer konukların da rahatsız olduğunu gören Odoul, bu sefer ifadesini değiştirerek Hayır, soğuktan ölmelerine izin vermiyoruz, onları fiilen Avrupa sınırlarının dışında bırakıyoruz” dedi.

Kaynak:TamgaTürk

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.