Ahmedinejad Birleşik Arap Emirlikleri’nden Kovuldu

Ahmedinejad Birleşik Arap Emirlikleri’nden Kovuldu

ABONE OL
18 Ekim 2021 20:48
Ahmedinejad Birleşik Arap Emirlikleri’nden Kovuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne yaptığı ziyaretini kısa kesmek zorunda kaldı, bazı İran haber kanalları Ahmedinejad’ın kovulduğunu ileri sürdü.

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne  yaptığı ziyareti kısa kesmek zorunda kaldığı bildirilirken, bazı İran haber kanalları Birleşik Arap Emirlikleri’nden kovulduğunu” duyurdu.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Fars, Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin Ahmedinejad’a ‘ülkeyi terk etmesini tavsiye ettiklerini’ belirtirken, baka medya kanalları kendisinin polis tarafından ülkeden atıldığını ileri sürdü. Ajans Ahmedinejad’ın Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretini “görünür olmak için girdiği ümitsiz bir çaba” olarak tanımladı.

Cihan Haber Ajansı Ahmedinejad’ın Dubai’de devam eden 2020 Fuarı’na zarar verecek “siyasi oyunlar ve popülist faaliyetlere” katılmayı planlamakla suçlandığını yazdı.

Ahmedinejad’ın İran’dan gelen bir emirle geri dönmüş olabileceği de ileri sürüldü.

Iran International haber sitesi ise İran’ın Dubai konsolosluğunun eski cumhurbaşkanının basın toplantısı yapmasını engellediğini duyurdu.

Cumhurbaşkanlığının sona erdiği 2013’den bu yana ülke dışına çıkmayan ve bu nedenle ülkeden çıkışının yasak olduğu ileri sürülen Ahmedinejad’ın Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti seyahat yasağının kalktığı şeklinde yorumlanmıştı.

Kaynak: AjansBizim

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.