SON DAKİKA

Habib Elekbersoy: “Ben sanmıyorum ki, Türkiye'de İktidar ile Nurcular arasında savaş oluyor”

11 Nisan 2014 02:29
“ GünAz TV basın merkezinin sonraki söyleşisi, Milli Uyanış Hareketi Partisi Başkan ideolojik konularda Başkan Yardımcısı, uzman(politikacı) Habib Elekbersoy’ladır. „
Habib Elekbersoy: “Ben sanmıyorum ki, Türkiyede İktidar ile Nurcular arasında savaş oluyor”

 GünAz TV basın merkezinin sonraki söyleşisi, Milli Uyanış Hareketi Partisi Başkan ideolojik konularda Başkan Yardımcısı, uzman(politikacı) Habib Elekbersoy’ladır.

Röportaj: Elnur Eltürk

- Habib Bey, Türkiye’de İktidar ile Nurcular arasında mücadele hakkında ne söyleyebilirsiniz?

- Ben düşünmüyorum ki, Türkiye’de İktidarla Nurcular arasında savaş oluyor. Bu İktidar da Nurcular değil mi? Bu aslında dünya güçlerinin mücadelesinin Türkiye'de patlak vermesidir. Bu çatlaklar derinleştikçe, bu güçlere sığınan Nurcu liderleri arasında da gerginlik artıyor. Nurcu liderlerin ayrı ayrı hangi akıma ait olmalarını bilmek ise öyle de zor değil. Zaten onlar faaliyetlerinde bunu sergiliyor, hatta etkinliklere ve toplu toplantılarda ait oldukları tarafı ifade etmekten çekinmiyorlar.

- Olayların görünen ve görünmeyen tarafında neler var? Sizce, bu mücadelede en çok hangi taraf hasarlı çıkacak?

- Sohbet iktidar - Nurcu savaşından çok, Nurcu liderlerin savaşından kaynaklanır, bu mücadelede de taraflar ellerinde olan iktidar güçlerini kullanırlar. Taraflar sahip oldukları ister siyasi, ister ekonomik yetkinin, hatta devletin gücünden bile yararlanmaya çalışırlar ki, bu da mahiyet itibariyle taraflardan daha çok Türkiye devletine ve Türk milletine darbe vuruyor. Yani, bence bu savaşta Türkiye'de “galip” diye bir yandan konuşmak olmaz. Bu nedenle, bu mücadeleden kurtulmakla birlikte, savaşın taraflarından da tek tek kurtulmak milletin zaferi olur ki, bu güçlerin savaşının bir darbesi de Türkiye'ye değmesin.

Hem de bu akım tek Türkiye'de değil, birçok Türk ülkelerinde yaygın olduğu için, bence aslında sorun sadece söz konusu devletin değil, bütün milletin sorunu gibi değerlendirilmeli ve milli kuvvetler birlik sergilemelidirler.

http://gunaz.tv (Azerbaycan)

Yorumlar