"Trabzonspor’umuzun, Bir Siyasi Partinin Adıyla Anılmasını İstemiyoruz!"

04 Eylül 2013 01:29
Trabzonsporumuzun, Bir Siyasi Partinin Adıyla Anılmasını İstemiyoruz!
24. dönem MHP Milletvekili adayı H.Nurcan Yazıcı, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun son dönemlerde ortaya koyduğu siyasi tavrı eleştirirken: “Trabzonspor’umuzun herhangi bir siyasi partinin adıyla anılmasını kabullenemeyiz. Bu konuda en çok dikkat etmesi gereken kişi kulüp başkanımızdır. Yok illa da ben siyasetle beraber yürütmek istiyorum bu işi diyorsa, AKP bir futbol takımı kursun, o da orada çalışsın o zaman. Burası Trabzonspor!” dedi.

RÖPORTAJ: GÜRHAN BEŞYILDIZ

  ‘Sağduyu Türkiye Platformu’nda görev alan eğitimci yazar H.Nurcan Yazıcı; Trabzon siyasetine, ülke gündemine ve yaklaşan yerel seçimlere dair görüşlerini Karadeniz Postası Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Gürhan Beşyıldız’a anlattı. Karadeniz Postası’nın sorularını içtenlikle yanıtlayan Yazıcı, gündeme dair net açıklamalarda bulundu.

TÜRK MİLLETİNİN ALGISI YÖNETİLİYOR
Yazıcı; Sağduyu Türkiye Platformu olarak,‘Sözümüz memleket üstüne’ diyerek çıktığımız yolda, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yolda en büyük destekçilerimiz, “milli birlik ve beraberlik” hassasiyetine sahip halkımız ve sivil toplum örgütleri… İçinde bulunduğum ‘Sağduyu Türkiye Platformu’nun amacı da, karartılan millet iradesini aydınlatarak; ülkenin gerçek gündemini tartışılır hale getirmek ve halkımızın sorunlarına çözüm aramaktır. Farklı gündemlerle Türk milletinin algısı yönetiliyor ki; biz, bunun önüne geçerek, daima gerçeklerden taraf olup, Hakk’ın batıla galip gelmesi için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

ÖNCELİK İSTİHDAM ALANLARI OLMALI!
Trabzon’un demiryolu ve komşu ülkelerle ticaret konusunda görüşlerini dile getiren Yazıcı şu ifadeleri kullandı: “Elbette demiryolu, kent ticaretinin canlanması ve de özellikle limanımızın daha aktif olarak diğer kentlere bağlanması açısından çok önemli. Lakin yılladır, doğru dürüst hiçbir istihdam alanı kazandırılmamış, iş adamlarına yatırım için ortak çalışma alanı oluşturulmamış bir kentin demiryolu olsa ne olur? Bence cazip yatırım alanları oluşturup, iş adamlarının dikkatini Trabzon’a çekebilmeliyiz.”
 
BELEDİYE SINIFTA KALDI
Trabzon Belediyesi’nin sınıfta kaldığının altını çizen Nurcan Yazıcı: “Vaat edilen 61 Proje’den hangileri gerçekleşti derseniz, tıpkı ülkemizin genelinde olduğu gibi sadece boş alanlara beton döküldü derim. Trabzon’un çehresinde hiçbir değişiklik yok. Boztepe’nin de görsel güzelliği gittikçe yok ediliyor. Çömlekçi dediler, boş çıktı! Akyazı stadı, yedi yıl oldu, ortada suni toprak havzasından başka somut bir şey yok. Kent içi trafik sorunu çözülemediği için, Maraş Caddesi kasaba görüntüsü sergiliyor. İşsizliği çok önemsiyor ve bu sorunun çözülmesi için atılacak adımları tek tek izliyorum fakat bu adımlar bizi hiç bir yere götürmüyor. Tersane için 5000 iş istihdamı denildi, hayata geçirilemedi. Amaç insana hizmetse; maalesef Trabzon insanının hayatında bir rahatlama olduğunu göremiyoruz.” diye konuştu.
 
SÜMELA VE AYASOFYA SİYASETE ALET OLDU!
Sümela ve Ayasofya’nın siyasete alet olduğunu dile getiren Yazıcı şu ifadelere yer verdi: “Yakın zamanda Batum’a gittim. İki şehri karşılaştırdığımda, Trabzon’un başta ticaret ve turizm alanlarında olmak üzere, gittikçe fakirleştiğini gördüm. Batum, iki yılda inanılmaz bir yol kat etti, biz yerimizde saydık. Turizmde patlama olacak diye kandırdılar, Sümela’ya kimse gelmedi! Rum Pontus iddialarını yeniden canlandırarak, atalarımızın kemiklerini sızlattıklar. Sümela’nın ayine açılması ve Ayasofya’nın cami yapılması siyasidir ve birbirinin diyeti gibidir. Bu uygulamayla muhafazakâr Trabzon halkının gönlü alınmak istenmiştir. İktidarın ülke yönetiminde ki, çelişkili ve yanlış politikaları yerele yansımıştır.”
 
TS BAŞKANI KİMLİĞİNLE PARTİ OTOBÜSÜNE ÇIKAMAZSIN!
Siz sadece İbrahim Hacıosmanoğlu değilsiniz. Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’sunuz. Spor ve sanat alanları birleştirici ve toparlayıcı sosyal alanlardır. Biz heyecanlı taraftarız. Takımımızı çok seviyoruz ve bu yüzden kulüp yönetiminin tarafsız olmasını bekliyoruz. Trabzonspor Başkanı’nın siyasi fikri olabilir, saygı da duyarım ama bunu futbol takımının adıyla yan yana getiremez. Çıkartırsın yakandaki rozeti, gider istediğin yerde boyunu gösterirsin. İster parti otobüsüne üzerine çıkarsın, istersen gidip partinin afişlerini asarsın ama Trabzonspor Başkanı kimliğinle bunu yapamazsın. Müsaade etmeyiz. Siyasetin kendine malzeme bulacak çok fazla konusu var zaten. Lütfen bu camiayı siyasete yem etmeyelim.
 
ADAY NASIL OLMALI?
MHP yerel seçimlerde nasıl bir adayla temsil edilmeli derseniz; toplumda yeri olan, partisinin ideallerine ve duruşuna sahip, Ülkücü camia tarafından kabul görmüş, sadece kartvizit değil, Kenti ve ülkesiyle ilgili proje ve öngörüleri olan bir isim olmalıdır derim. Hiç şüpheniz olmasın ki MHP yöneticileri bu doğru ismi belirleyecektir” dedi.
 
KADINIMIZ DEĞERLİ KILINMALI
Yazıcı, yaklaşan yerel seçimlerle birlikte kadınlarımızı şu ifadelerle, MHP çatısı altına davet etti: “MHP Türk-İslam kültürüne göre siyasi yaşantısını sürdüren ve bu çizgisinden de hiçbir zaman taviz vermeyen, Türkiye siyasetinde önemli bir yeri olan partidir. Bu bağlamda milli-manevi değerlerine bağlı, inançlı Türk kadınının, birleşeceği tek çatı MHP çatısıdır. Güçlü bir Türkiye için, sorumluluk hisseden Türk kadını bu çatının altında görev almak zorundadır…”

Yorumlar