Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SON DAKİKA
NEVAL KAVCAR NEVAL KAVCAR

AKP/Cemaat Savaşı Olmaz

26 Şubat 2012
AKP/Cemaat Savaşı Olmaz
Cemaat/AKP er meydanına çıktı zannedenler var. ‘Kendi hatası ile rakibini kıç üstü düşürdü ama sırtı yere gelmedi. Tekrar ayağa kalktılar, kıyasıya güreşiyorlar. Elense, tırpan, rakibine daldı..” Güçlü olan rakibini kucaklar üç adım atar ya da kündeye getirir.  Bunlar er meydanında olur. Hani er meydanı?
 
Son olayda nerede ise inanacaktım ki, bir dost aklımı başıma getirdi.
 
İktidarın Oslo’da, yakalanması neyi değiştirir? Ne diyorlar ‘Anaların gözyaşını dindireceğiz. O halde PKK ile görüşmeden olur mu?’ Gerisi hava civa.
 
Bu hazırlıkların sonunun ‘Kürt özerk bölgesi’ ile bitebileceğine, halkı inandıramazsınız. Efsunlanmış gibiler. Basın görevini yapmıyor. Orada burada ses çıkaracak olan budandı. Meclisin bir nolu muhalefeti, iç harbin pençesinde. Halk, Başbakanın ağzına bakıyor.
 
İşte bu ortamda, toz dumana karıştı yumruklar sıkıldı. Sonra ne oldu? Başbakanın görevlendirdiği kişilerin yargılanması, Başbakanın iznine bağlandı. Yarın PKK’lıyı da görevlendirebilir, bir başkasını da. Yasal kardeşim, yasal.
 
Üç beş savcının, polis şefinin, polislerin görev değişikliği nedir ki. Hikâye bu yapılanlar. Böyle tuş ederler adamı. Ne olup bittiğini hâlâ anlamış değiller. Ufak tefek tayinlerden, çürük düşüncelerine çivi çakmaya çalışıyorlar.
 
Cemaat/AKP sanal savaşından, nur topu gibi ‘dokunulmazlık Yasası’ çıktı.
 
İktidarın atacağı adımı, yandaşlarıyla hangi yola baş koyduğunu ve kim aykırı adım atarsa ikisinin birden ayağının kayacağını biliyorlar. Demek ki, kayıkçı kavgası yapılmış.
 
İktidarın politikalarından memnun olmayanlar, sıfır strateji ve kucaklarına bırakılan malzeme ile daha fazla ilerleyemez. Ne olup bittiğini anlayamayanlar, şapkayı çıkarıp önüne koysun düşünsün. Bu işler böyle gitmez.
 
Stratejilerini titizlikle hazırlayan, stratejik ortaklarına kabul ettiren stratejik dostumuza kimse kelek yapamaz.
 
Hele ki ‘Beyaz Saraya nur yağarken.’
 
***
 
Türkiye, Evriliyor, Devriliyor, Yeni Modele Doğru Yol Alıyor
 
Basın ne olup bittiğini anlamıyor mu, anlasa da çekiniyor mu bilmiyoruz. Biliyorsada çekingenlik had safhada. Yazarlar da öyle. Yanlış kelâm yazar da farklı anlaşılır diye, ‘ikiniz kardeşsiniz’ masalı anlattılar günlerce.
 
CHP komplo ile şoklandı, yeni yönetimle yola çıktı. Kılıçdaroğlu ve ekibi, eskinin devamı olsa idi, hiç çekinmeden muhalif kesimin tüzük kurultayından ayrı kurultay yapmazdı. CHP bu yara ile yürüyemez velhasıl.
 
Kala kala MHP kaldı. Yük onun sırtında. Ordan buradan yapılan saldırılar şimdilik kaydıyla, sivrisinek vızıltısı. Seçim öncesi alınan yara sarıldı. Tabiatıyla izi kaldı. Sürekli savunma, adım atmalarını etkiliyor. Allah yardımcıları olsun. Halk onlara inansın.
 
Olup biteni laiklik karşıtlığı, Cumhuriyet düşmanlığı, üç beş yasanın değişmesi olarak adlandırma son derece yüzeysel. Türklerin kurduğu Türkiye, AB ameliyathanesinde, Sivil Anayasa operasyonuna hazırlanıyor. Neşter ABD’nin elinde. Birkaç parçaya ayrılmış bedeni ile yaşabilir mi Türkiye?
 
Geçmişi olmayan, ılımlı İslâma inanmış Anadolu halkı yetiştiriliyor mahvillerde. ABD’nin tabii müttefiki ve ordusu olmaya doğru evriliyor her biri. ‘İslâm Ümmeti’ argümanı ile yapılıyor bu.
 
Vatanımız elden gidiyor.
 

Yorumlar