SON DAKİKA

Atatürk’e İftira

17 Mayıs 2017
Atatürke İftira

 

Birkaç terbiyesiz, Atatürk ve yakınlarına iftira etti. Bu iftira ve hakaretler yeni değil ki. Atatürk, vatan ve milletimize kendini adadığı, millî mücâdelemizi başlatıp zaferle sonuçlandırdığı, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğu günden beri iftira ve hakaretlere uğruyor.

Kimler Atatürk’ü sevmez, kimler aşağılamaya kalkar?

İngilizler, Batılı işgalciler ve bir de içimizdeki bazı “dindar, masum” görünümlü, hürriyet ve namus fukarası sahtekârlar Atatürk’ü sevmezler.

Burada, Atatürk’ün Türkiye ve Türk milletine yaptığı hizmetleri anlatacak değiliz. Ata’nın bize yaptığı hizmetler açık ve inkâr edilemez. Ancak burada şuna dikkatinizi çekmek isterim: Atatürk ve yakınlarına dil uzatanlar; riyakâr, hırsız ve ahlaksızdırlar.

Bunlara ve bunların birkaç göbek geçmişine baktığımızda işbirlikçi, mideci ve bölücü olduklarını görürüz. Bu yüzden bunları ciddiye almaya, bunlara cevap vermeye değmez; bunların yüzlerine tükürüp geçin. “Tükürmek ayıp olur mu” demeyin, ayıp olmaz. Çünkü:

Fitneci, ahlaksız ve iftiracıları etkisiz kılmak; insanî, sosyal ve dinî değerlerimizin gereğidir. Türk milletinin ölçülerinde iftiracılara destek verilmez, böyleleri sopa yer, yalnız bırakılır.

Burada şunu bilelim ki, Atatürk ve millî egemenliğimize karşı yapılan saldırılar öyle basit ve yerel değil. İnsanlık dışı bu saldırılar millî bünyemizde ciddî izler bırakmış, derin yaralar açmıştır.

Dün, “Hep Atatürk anlatılıyor. Sırf Atatürk mü?” Gibi, güya makûl gerekçelerle karşılaşırdık. Demek bunda bir cinlik varmış.

Devlet ve kimliğimizin oluşumunda büyük katkısı olan bir deha çok anlatılsa ne kaybederiz? Bugün anlaşılıyor ki, genç kuşaklara Atatürk’ü daha çok ve daha içerikli anlatmak gerekirmiş.

Türkiye’deki yanlış Atatürk algısı sırf belli kesimlerde değildir. Bu algı ve düşmanlığın arka planında Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten üst düzey yöneticilerde de var. Yukarılara bir bakın hele, devletimizi yönetenlerin azımsanamayacak bir kesimi, bu aşağıdaki alçakların bir kısmını baş danışman, yardımcı, genel müdür, müdür ve sözcü yapmışlar, Atatürk’e küfrettiriyorlar.

Yurdumuzdaki Atatürk düşmanlığı sırf dallarda değil; gövde ve köklerde de var. Padişah hasretlileri, halife özlemcileri de Atatürk düşmanı. Atatürk düşmanlığını yok etmek için o kurtlu gövdeyi devireceğiz, o soysuz kökleri sökeceğiz. Başka çaremiz yok.

Atatürk ve Cumhuriyet’imiz hakkında gaflete düşmemek için Atatürk’ün NUTUK adlı kitabını bir güzel okuyalım. Okuduysak bir daha okuyalım. Ben böyle yapıyorum.

Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Yorumlar