SON DAKİKA

Atatürk’e Düşman Olanlar Benim de Düşmanlarımdır

10 Mayıs 2017
Atatürke Düşman Olanlar Benim de Düşmanlarımdır

 

Son dönemlerde Atamıza saldırı küfür ve hakaretlerin arttığını görüyoruz.

Bir milleti ruhsuzlaştırmak, duyarsızlaştırmak ve millet olma bilincini yok etmek için en bilinen; sosyal bilimler açısından en kestirme yöntem o milletin değerlerine saldırmak ve itibarsızlaştırmak suretiyle değerlerini yok etmektir.

Atatürk’e saldırı ve küfürlerin temelinde bu algıyı oluşturma çabası yatmaktadır.

Yıllardır bu saldırıların yegâne sebebi budur.

Bu saldıran meczupların idare merkezleri algı olayını çok iyi bilmektedirler. Önce saldırıyı yapar ve tepkileri izlerler. Akabinde duruma göre de taktikler geliştirirler. Bazen geri çekilirler duruma göre de ısrarcı olabilirler. Ama bu operasyondan hiç vazgeçmezler. Yaptıkları saldırının ardından önce ülkeyi idare edenlerin ve siyasi erklerin tepkilerine ve sonra da toplumun algısına bakarlar. Buralarda aymazlık ve boşluk görürlerse de devam ederler.

Bilinmelidir ki, bu saldırı Atatürk gibi Türk büyüklerinin en büyüğü olan ve açık bir Türkçü olan atamızın şahsında milletimize ve Türklüğümüze saldırıdır, küfürdür, hakarettir, itibarsızlaştırmadır.

Toplumumuz anında bu küfürlere çok sert reaksiyon vermiştir. Ancak ve maalesef iktidar kanadından ve siyasi partilerimizden aynı tepki görülememiştir. Bu durum hem çok üzücü ve hem de endişe vericidir. Sayın savcılarımız bu vaziyeti sadece Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaretten değil Atatürk’ün şahsında Türk milletine saldırı ve hakaretten ve sosyal teröristlikten dava açmalıdırlar.

Birçok milletin kahramanları olmadığı halde sanal kahramanlar üretmeye çalıştığı bir dönemde biz kahramanlarımıza sahip çıkamıyorsak, millet olma şuurumuzu kaybediyoruz demektir.

Ben bir ülkücü sosyal antropolog olarak,

Atamıza saldıranların küfürlerini sonsuz kat misli ile kendilerine iade ediyorum. Ve diyorum ki bu milletin kahramanına düşmanlık, Türk milletine ve Türklüğe düşmanlıktır.

Kahramanlarımıza düşmanlık edenler benim en kin duyduğum düşmanlarımdır.

Yorumlar