Deniz Baykal

09 Mayıs 2017
Deniz Baykal

 

Deniz Baykal, Türkiye’nin en eski, en deneyimli politikacısıdır. Politik çizgisi halkçı, Atatürkçü, yerli yerine göre milli desenler taşır. İyi bir söz sanatçısıdır.

Baykal’ın halkçılık, Atatürkçülük ve yerliliğe katkısı nedir? 03 Mart 2003’te T.B.M.M.’ne sunulan emperyalist tezkerenin reddi dışında, devlet ve milletimize sağladığı önemli bir katkısı yok.

***

Baykal’ın 15 yıldır yaptıklarına kısacı bakalım.

  1. Aldığı ceza ile siyasî hayatı sona ermiş olan Recep Erdoğan’ın affedilip Türk siyasî hayatına dönüşünü sağlayan Baykal’dır.
  2. Salon siyaseti yaparak, göstermelik birkaç mitingle seçimleri geçiştirerek keyfine bakan da Baykal’dır.
  3. Kaset olayı” ile sessizliğe bürünen, partililerini ve halkımızı karanlıklarda yüzdüren yine bu Baykal’dır.
  4. Bu Baykal, son T.B.M.M. Başkanlığı seçimlerinden önce R.T.E. ile karanlık görüşmeler yaptı. T.B.M.M. Başkanlığı koltuğunu Cumhuriyet-Atatürk karşıtı birisine sundu.
  5. Bunlar yetmezmiş gibi şimdi çıktı, “Parti-siyaset ahlakı”nı çiğneyerek, önümüzdeki dönemde Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı yapmaya, Kemal Kılıçtaroğlu’nu sıkıştırmaya başladı, yüzde 50’lik dinamik “hayır” bloğunu çözmeye, milli birikimi kirletmeye başladı.

***

Sayın Deniz Baykal!

Bizi ahmak yerine koymayın, dümenler çevirmeyin.

Türkiye’nin sırtından inin, yaptığınız yıkımlar yeter!

Türk halkının sizin gibi gri Atatürkçülere, lafazan politikacılara ihtiyacı yok.

Bizim karanlık düşüncelere, emperyalist oyunlara tahammülümüz kalmadı.

Cumhuriyet ve demokrasi yıkıcılarının sıkışmaya başladığı bir süreçte “rahatlatma” görevini mi üstlendiniz? Cumhuriyet’imizin Başkenti’nden, milletimizin cebinden çekilin.

Yorumlar