SON DAKİKA

İki Yoldan Hangisi?

19 Nisan 2017
İki Yoldan Hangisi?

 

Üç ay yemediğimiz küfür, uğramadığımız iftira kalmadı. Eşit ve demokrat olmayan orantısız bir referandum sürecini OHAL şartlarında tamamladık. Sağduyulu Türk milletine, emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza teşekkürler.

Madem “EVET” veren de “HAYIR” diyen de makbulünüzdü de neden o lafları meydanlarda fütursuzca sarf ettiniz?

Neden bakacağınız yüze, utanacağınız lafları söylediniz? Neden sıkacağınız ellere o karaları sürdünüz? “Mümin kardeşinizin ayıbını araştırmada gece gibi olun” diyen İslâm’ı terbiyeyi neden terk ettiniz? Şahsen hep birlik ve beraberlikten yana idim. Bin yıllık kardeşliğin bozulmasından yana hiç olmadım. Ben hakkımı helal etmiyorum. O küfür ve iftiraları da iade ediyorum.

YSK, tartışmalı bir kararla, dingin ve normal geçen bir seçim sürecini karartmış ve dedikodulara sebep olmuştur. Bu iş, yüce yargının yüce hukukçularının meselesidir. Türkiye “Üstünlerin hukukuna mı yoksa hukukun üstünlüğüne” mi talip?

Sn. Cumhurbaşkanı Avrupa’ya yine esti gürledi, AGİT’i , “Siz kim oluyorsunuz, haddinizi bilin haddiniz, sür eşeğini Niğde’ye” sözüyle vurdu. Dinleyenler yine alkışladı. “Gerekirse AB’den de Avrupa’dan da çıkacağımızı ima etti. Hans, Helga değil önemli olan Mehmet, Ayşe” dedi. Yine alkışlandı. Çok haklı olabilirsiniz, lakin tarz bu olmamalı. İçteki söylem hatalarını dışta da söylemeniz size hep kaybettirir. Avrupa ve ABD kolay kolay unutmaz. Not ederler günü gelince önünüze koyarlar.

Siz gerçekten de AB, ABD ve Avrupa’dan kopabileceğinize inanıyor musunuz?

Her alanda dışa bağımlı, üretmeyen ve tüketim ekonomisine bağlı bir yapınızla bunu nasıl başaracaksınız? İşsizlik rekor seviyesinde TUİK’e göre % 13 genç işsizler % 24 e ulaşmış, dövizde önlenemez yükseliş sürmekte. Faiz-Döviz dengesi bozuk, üretmeyen bir ekonomiyle mi?

Helal olsun!

Madem AB’den de, Avrupa’dan da çıkacaktık da, bir 29 Ekim’de İslam ve Türk düşmanı Papa’nın heykeli önünde; o AB anlaşmasını neden imzalamıştık? Bunun sevinciyle Ankara’da güpegündüz neden havai fişekler atmıştık?

Türkiye, yönü Batı’ya medeniyete ve hukuka dönük bir sürece mi yoksa içine kapanık, dünya ile kopuk bir sürece mi girecek?

An itibarıyla en büyük ihracatımız ABD ve Avrupa ile AB ülkelerine değil mi? Biz teknolojiyi ve moderniteyi ABD ve Avrupa’dan almıyor muyuz?

Demokratik, laik, sosyal sistemimiz bile oradan örnek değil mi?

Şimdi biz, hukukun üstün olduğu, çok sesliği ilke edinmiş, demokrasiyi özümsemiş, çoğulculuğu benimsemiş, çağı yakalamış, modernleşmiş bir ülke mi olacağız yoksa tam tersi mi?

Herkesler gelip geçicidir. Baki olan Türk milleti ve aziz vatandır. Aslında siz Sn. Cumhurbaşkanı’nı da sevmiyorsunuz. Eğer sevseydiniz bu kadar görev ve sorumluluğu onun sırtına yüklemezdiniz. Ne olurdu sanki birazını da siz omuzlasaydınız?

Evet! Türkiye hangi yoldan yürüyecek?

Esenlikle.

Yorumlar