SON DAKİKA

Neden Böyle Yapmışlar?

14 Nisan 2017
Neden Böyle Yapmışlar?

 

Kayseri sokak ve caddeleri, 16 Nisan referandum afişleriyle donatılmış. Bu afişleri AKP Kayseri örgütü ile belediyeler yapmıştır.

Atatürk yaşasaydı: “EVET” derdi,

Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı: “EVET” derdi,

Türkeş yaşasaydı: “EVET” derdi,

Turgut Özal yaşasaydı: “EVET” derdi,

Ne kadar meşhur ve tanınmış Türk siyaset adamı varsa; yaşasaydı “EVET” derdi pankartları alabildiğine… Bu alanda Kayseri epey çevre kirliliğine sahip; Nevşehir, Aksaray, Niğde, Konya, Avanos, Bor, Göreme’yi gezdim. Bu beldelerimiz daha temizlerdi.

Şuna eminim ki, bunlardan Sn. Erdoğan’ın haberi olsa rahatsız olurdu; ucu açık, eleştiriye açık, muhalefete “koz” olacak böyle bir sokak çalışmasına “HAYIR” derdi.

Neden böyle bir çalışmayı yaptıklarına akıl erdiremedim. Torunumu gezdirdiğim parkta bazılarının; “Bunlar iyice cıvıttılar. Ne biliyorlar Atatürk’ün “EVET” diyeceğini” dediklerine şahit oldum.

Sanırım iş zor.

Fox’da Ümit Özdağ, aynı konuya değinerek, “Neden hep ölülere “EVET” dedirtiyorlar. Sn. Gül yaşıyor. O ne diyor, neden onu anlatmıyorlar. Sn. Cumhurbaşkanı Kayseri’ye neden gelmedi? GÜL’ün bu değişikliklerin yanında olmamasından oldukça rahatsızlık duydu da ondan” diye izah etmişti.

Sahi Kayserili değerli arkadaşlara sormak gerek, bütün geçmiş ölüler yaşasaydı “EVET” diyeceklerdi de, yaşayan Abdullah GÜL neden “EVET” demiyor?

Bunun izahını nasıl yapacaksınız?

Oysa bu, bir referandumdur. Halkın hakemliğine müracaattır. Bu asil millet ne derse, “Başımız üstüne” demeyecek miyiz?

Referandum süresince Sn. Kılıçdaroğlu’nu iyi öğrendik. Sabah, öğle, akşam bütün meydanlar, tv’ler hep ondan bahsetti. Çok mu yüce adam yoksa çok mu suçlu? Bir tank lafıdır gidiyor. Neden tankın üstüne çıkmadın, neden kaçtın? Bırakın tankı, siz karşılıklı TV’ye çıkın yeter. Ama değişiklik yapılan 18 maddenin içeriğini bir türlü “EVET” cephesinden öğrenemedik!

Referandum süresince “HAYIR”cıların FETÖ ile PKK ile KANDİL ile Batı ile aynı kefeye konduğuna da ilk kez şahit olduk. Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum

Bu referandum sonuçlarının: “EVET” çıksa da “HAYIR” çıksa da ülkemize, demokrasimize, aziz Türk milletine huzura, mutluluğa ve hayırlara vesile olmasını kainatın mutlak sahibi Allah (c.c) dan niyaz ediyorum.. Kazanan vefakâr ve çilekeş halkımız olsun. Bütçenin açığından haberiniz var mı?

Esen kalınız.

Yorumlar