SON DAKİKA
KAMAN

Geleceğimiz İçin Hayır

18 Mart 2017
Geleceğimiz İçin Hayır

 

1- Erdoğan, Irak politikasında yanıldı, Libya politikasında yanıldı, Mısır, Suriye, tüm Ortadoğu politikasında yanıldı. Rusya ve Ermenistan politikasında, PKK açılımında, FETÖ’ye yaklaşımında yanıldı. Sonuç: binlerce şehit, kan, katliam, Virane şehirler ve milyonlarca göç. Türkiye'yi her alanda iflasa sürükleyen Erdoğan'ın denetimsiz partili Cumhurbaşkanlığına "EVET" demek “iflas yetmez, Türk milletinin ortadan kaldırılmasına "EVET” demektir. O YÜZDEN MİLLETÇE HAYIR DİYORUZ.

2- Hz. Ali, Sıffin Savaşında Kuran ayetlerini mızrakları ucuna takan Muaviye’ye HAYIR dediği için, siyaset meydanlarında parmaklarına Kur’an’ı takıp oy isteyen Tayyip Erdoğan’a HAYIR diyorum.

3- Ebuzer Gıfari Muaviye’nin Şam’daki Beyaz Saray’ına HAYIR dediği için Ankara’daki Ak Saray’a HAYIR diyorum.

4- Atatürk, camiye, kışlaya, okula, yargıya siyaset sokanlara HAYIR dediği için buraları siyaset batağına batıranlara HAYIR diyorum.

5- FETÖ’nün kumpaslarına HAYIR dediğim için onu besleyip büyütüp darbe yapmasına sebep olanlara HAYIR diyorum.

6- Maden ocaklarındaki katliamları, Ayakkabı kutularını, Para sayma makinelerini, Yatak odalarındaki kasaları, Sıfırlanan dolarları, Bir yanda kupon araziler kapatılırken öte yanda Büşra bebeklerin açlıktan ölmesini Kabul edemediğim için HAYIR diyorum.

7- Bilim insanının, sanatçının, yazarın, çizerin, öğrencinin, işçinin, çiftçinin, madencinin, gazetecinin, kısaca itaat etmeyen herkesin düşman ilan edilmesine razı olmadığım için HAYIR diyorum

8- Bu devleti kuran Gazi Meclis’in, benim vergilerimle oluşan bütçenin nasıl harcanacağına dahi onay veremeyecek hale getirilmesini onaylamadığım için HAYIR diyorum

9- Evlat acısına saygısı, insana sevgisi olmayana, savaşı oyun, barışı kumar masası, askeri satranç tahtasında piyon sanana, herkesin geleceğinin bir kişinin geleceğine bağlanmasına, bir kişinin ikbalinin herkesin meselesi haline gelmesini kabul edemeyeceğim için HAYIR diyorum

10- Terörü durduracak madde yok. Ekonomiyi güçlendirecek madde yok. Eğitimi düzeltecek madde yok. İşsizliği önleyecek madde yok. Üretimi ve İhracatı artıracak madde yok. Dış borçları ödeyecek kaynak yok. İşçi emekli memuru rahatlatacak madde yok. Ve güçlü Türkiye olacak diye milleti kandırıyorlar.

Bunları var kılmak için 15 yıldan beri elinizi tutan mı vardı? Bunca yokluktan varlık çıkacağına inanacak mıyız? Yoklarla kandırılmaya devam etmek istemediğim için HAYIR diyorum

11- Bakanlar için gensoru ve soru önergeleri kalkıyor. Bu durum icranın suiistimale açık hale gelmesini sağlar. TBMM’nin bütçe hazırlama ve kanun yapma yetkisi, partili cumhurbaşkanına devrediliyor. Cumhurbaşkanına kararnamelerle ülkeyi yönetme imkânı veriliyor. Tek başına kanun yapma yetkisi ancak monarşi ile yönetilen ülkelerde olur. Tek bir kişiye böyle bir yetki verilmesi çok ciddi yanlışlar doğuracaktır. Bu durum Türkiye’nin bekasına yönelik bir tehdit olduğu için HAYIR! diyorum

12- Türk milleti küresel güçlerin Aksaray eliyle kurduğu bu tuzağa düşmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti'ni bir "parti devleti" haline getirmek en çok AKP'yi yıpratacaktır. Yaşadıklarımız yaşayacaklarımızın özeti değil mi? Tek adama verilen krallık yetkisi eninde sonunda güç zehirlenmesine sebep olacaktır. Samimi AKP seçmeni HAYIR diyerek partisini bu tuzaktan, milleti bölünmekten, ülkeyi parçalanmaktan koruyacaktır. Ülkeme kurulan tuzaklara HAYIR diyorum.

13- Bu düzenleme ile milletvekilleri kendi işlevlerinin bir kısmını “Siyasi partili Cumhurbaşkanı yapsın” diye devrediyor. Milletvekilleri ‘bizden bakan olmaz, bakanlar Cumhurbaşkanınca bizim dışımızdaki kişiler arasından atansın!’ diye can atıyor. Siyasi bir parti olan AKP’nin genel başkanı, ‘genel başkanlığı en iyi Cumhurbaşkanı yapar o nedenle Cumhurbaşkanı aynı zamanda genel başkan olsun’ diyor. Başbakan ‘Cumhurbaşkanı varken bana ne gerek var. Benim makamım kaldırılsın!’ diyor. TBMM ‘güven oylamasına, bütçe görüşmelerine, gensoruya gerek yok, bu ülke kararnamelerle de yönetilebilir’ diyor. Tüm bunlar dikta yönetiminin bilinçsizce kabulüdür. “Dikta Yönetimine Hayır” diyorum.

14- Bu Anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanının, ailesinin ve bakanlarının karıştığı 17-25 Aralık yolsuzlukları için soruşturma açılması imkânsız hale geliyor. Böylece Tayyip Erdoğan ve suç ortakları için bu düzenleme resmen bir Af yasası özelliğini taşıyor. Anayasa değişikliği kılıfına sokulmuş gizli affa HAYIR diyorum.

15- Ülkeyi 15 yıldan beri yöneten siyasi kadronun kadına bakışı ve bu konudaki zihniyeti ortada. Tüm yetkilerin tek kişide toplanması sonucunda kadınlarımız için bu güzel ülkenin Afganistan’a, İran’a, Mısır’a, Yemen’e, Suudi Arabistan’a dönüşmesinden endişe ettiğim için HAYIR diyorum.

 

-İNSANCA YAŞAMAK İÇİN-

● Denetlenebilir ve şeffaf bir yönetim istiyorum, hesap verilebilirlik istiyorum,

● hukukun üstünlüğünü istiyorum, güçlü -tarafsız- adil bir yargı sistemi istiyorum, bağımsız adalet istiyorum,

● yasamanın, yürütmenin ve yargının bağımsız olmasını istiyorum, otokontrolün olduğu bir sistem istiyorum,

● Özgürlük istiyorum, güçlendirilmiş demokrasi istiyorum, çağdaş ve güçlü parlamento istiyorum,

● Can, mal, eğitim, sağlık gibi insani ihtiyaçlarımın güven altına alınmasını istiyorum,

● Merhamet, vicdan, sevgi, ahlâk, erdem değerlerinin baş tacı edildiği bir yönetim istiyorum,

● Akıl, bilgi ve bilimin rehber alınmasını istiyorum,

● Yöneticilerimin liyakat esasına göre seçilmesini istiyorum,

● Parti içi demokrasi istiyorum, Seçim Kanununun ve Siyasi Partiler Kanununun değişmesini istiyorum, parti başkanının seçtiği milletvekillerini değil, kendi seçtiğim milletvekilini istiyorum.

YENİ ANAYASANIN MADDELERİ BENİM BÜTÜN BU HAKLARIMI ELİMDEN ALDIĞI İÇİN “HAYIR” DİYORUM.

Yorumlar