SON DAKİKA
Karadeniz'in Sesi

Batının İkiyüzlülüğü Kıskacında Türkiye

05 Mart 2017
Batının İkiyüzlülüğü Kıskacında Türkiye

 

Türk Milleti, Batının ikiyüzlülüğü ile karşı karşıyadır. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM, 24 Nisan’da en yaşlı üyenin Başkanlığında toplanmasıyla “Yalnız ve yalnız bir şey düşünmeye mecburuz. O da Memleketin kurtulmasıdır” demiştir. Tarihten günümüze kısaca yapacağımız hatırlamayla dünyada ortada olan, Türkün ve Müslümanların ateşle imtihanı ortadadır.

Ortadoğu, Kafkasya kalplerini bize bağlamışlardır. Azerbaycan bize samimidir. Ermeniler İslam halkını ortadan kaldırmaya çalışıyor, İngilizler, Fransızlar, Yunanlılar, Trakya bütün bunların emellerini biliyoruz. Diyen bir TBMM tarihe ışık olmuştur.

16 Temmuz 1921’de, Atatürk’ün ifade ettiği “Bizi yaşatmamak isteyenlere karşı yaşama hakkımızı muhafaza edeceğiz” diyerek, Orduyu ve milleti değerlendirmişti.

Buradan baktığımızda Almanya Başbakanının daha yakın tarihte Türkiye’ye yaptığı ziyaretle de, asıl millet ve köklü devleti bulmuştur. Almanya’nın, Türk devletine vereceği demokrasi geçmişi yoktur. Alman ekonomisinin gelişmesinde Türk Milletinin varlığı bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Bakanlarını konuşturmamak gibi tarihe yeni bir not düşürmüşlerdir. Eski anlayışlarının hızlandığını görmekteyiz.

Kendi iç bünyede ki Demokrasi adına değerlendirmelerin ve yapılacak açıklamaların önemi bulunmaktadır. Ancak,  dış dünyanın yaptırımlarıyla bir olabilir mi? Türkiye, demokratik ve sosyal bir Hukuk devletidir. Burada yaptırımlar elbette hukuk içinde olmalıdır. Almayanın Sayın Bakanlara yaptırımını makul görmek tarihi geçmişle örtüşmez.

Dolayısıyla, orkestrada her saz keyfine göre nota çalınmaz. Devlet bir orkestradır. Eğer çaldığı nota yanlışsa onu değiştirir. Fakat her saz keyfine göre başka bir çalgı çalmaz. Almayanın ortada olan durumuna bakmak gerekmektedir. Şundan hiç kimsenin kuşkusu yoktur ki, Demokrasiyle var olan değerler geleceğe ışık olabilmiştir.

Türk Milleti için bir sınırlama altında, doğru veya yanlışı ortaya konan anlayışlarını analiz etmek gerekmektedir.  Almanya’nın bakışı,  milli ve demokratik görüntüyle problemin görüntüsüne çanak tutmaktır. Türk ve Müslümanlara batının davranışları Haçlı birliğini ortaya koymuştur.  Ve günümüzde de canlandırılmaktadır.

Türk milleti 16.  Yüzyıldan beri sınırlarında verdiği mücadeledendin yanında bir kültür savaşı vermektedir.

Yorumlar