SON DAKİKA

Kahraman Polis Fethi Sekin

09 Ocak 2017
Kahraman Polis Fethi Sekin

 

Milletleri millet yapan kahramanlarıdır  ve o kahramanlar milli şuurun yükselmesinin sebeplerindendir bu yazdıklarımı da asla hamaset olarak kabul etmeyin bana göre kuru hamaset değil gerçeğin ta kendisidir.

O kahramanlardan birini geçen hafta İzmir adliyesine yapılan terörist baskını önlerken gördük;

Geri dönmeyeceğini bile bile katliam yapmak amacıyla adliyeye saldıran eşkıyanın üzerine beylik silahıyla atıldı ve ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan iki eşkıyayı tepeledi.

Onun adı Fethi Sekin idi ve kahramanın ta kendisiydi.

Ruhun şad olsun yiğit Fethi

Onun bu kahramanlığı o terörist saldırıda çok daha fazla kişinin ölümüne engel oldu gövdesini siper etti ve bu hayasız akını önledi.

Bence Fethi kardeşim İzmir’in 2. Hasan Tahsin’i idi.

İzmir halkı onun kahramanlığının değerini bildi ve bu hafta sonu bütün eğlence yerleri kapılarını kapattı;

Var olasın İzmir var olasınız İzmirliler.

Fethi kardeşim yiğidin harman olduğu yerden Elazığ’dandı Elazığlılar da böyle bir yiğidi yetiştirdikleri için övünmelidirler.

Bu yazıda çuvaldızı başkasına batırırken iğneyi de kendimize batıracak  ve mensubu olduğum ülkücü-milliyetçi camiayı da eleştireceğim.

Maalesef ki bugün kendini ülkücü zannedenlerden bazıları bizim pkk karşıtlığımızı Kürt karşıtlığı zannediyorlar.

Bizler Türk milliyetçileriyiz bize göre birilerinin “Türküyle , Kürtüyle, Lazıyla Çerkesiyle” diye etnik vurgu yaptığı kimliklerin toplamı Türk milliyetinin ve Türk milletinin ta kendisidir.

Bu etnisitelerin milleti Türk Milletidir;

Devleti Türkiye cumhuriyetidir.

Bayrağı da ay-yıldızlı Türk bayrağıdır ve o bayrak hepimizin sembolüdür.

Fethi kardeşim o al bayrağı yere düşürmedi.

Onun Kürt ana babadan doğması yukarıda yazdığım gerçeğin ifadesidir.

Yukarıda yazdığım kişilere bir çift sözüm daha olacak ;

Ülkücü hareketin tarihinde çok sayıda Kürt asıllı Türk şehit vardır;

Aileleriyle birlikte katledilen Malatya belediye başkanımız Hamit Fendoğlu ve Bingöl belediye başkanımız Hikmet Tekin aklıma ilk gelen örneklerdendir.

Gaziantep MHP merkez ilçe başkanıyken katledilen Mehmet Çapar ağabeyim de bir diğer örnektir.

Biz geçmişimizde “Ağrı dağındaki çobanın yakasına bile” bozkurt rozeti takabilmiş (X) bir hareketin mensuplarıyız ve böyle cehalete de müstehak değiliz.

Tabii bu cehaletin sebepleri  de vardır;

O sebeplerin başında da  da geçmişte ülkücülerin yaptıkları ocak seminerlerinin bugün yapılmaması gelmektedir , ben bunu sorumluluğunu  sadece MHP üst yönetimine yıkmak gibi bir kolaycılığa sapmayacağım ve bizim kuşağın ak sakallı ülkücülerinin de bu eğitimsizlikten “dolaylı olarak da olsa” sorumlu olduğumuzu ifade edeceğim.

Son alarak bir daha ifade edeceğim;

Kahramanlar bir milletin hayatiyetini ve yıkılmazlığının ifadesidir.

Ruhunun önünde saygıyla eğiliyorum şehit polis Fethi Sekin.

Mekanın cennet olsun.

 

(X) 70 li yıllarda Amerika’dan Türkiye’ye gelen bir heyet Ağrı dağında Nuh’un gemisinin izlerini  aramaktaydılar o heyetin içinde Amerika’nın aya ilk ayak basan astronotu da vardı bu heyet dağda sürüsünün başında bir çobana rastlar çobanın yakasında bozkurt rozeti vardır ve o çobana rozetini sorarlar çoban da rozetinin Türklüğün sembolü olduğunu söyler bu yaşanmış bir olaydı ve zamanın gazetelerinde de yer almıştı.

Yorumlar