Ödleri Kopmuştur!..

09 Ocak 2017
Ödleri  Kopmuştur!..

 

 

İzmir Bayraklı adliyesi önünde tarihe geçecek bir sayfa yazıldı!..

Sessiz, sakin ve melek gibi; ama şahlanıp devleşen bir polisimiz tarafından...

Adı Fethi Sekin...

Yiğit ki nasıl yiğit!..

Ölüme meydan okuyan bir kahraman...

Örnek bir aile babası ki evinin kapısı çalındığında çocukları: "Babamız evde yok! Açamayız..." diye cevap veriyorlar.

"Babamız..." seslenişinin ardına yüklenmiş güven, bağlılık ve disiplinin onurunu algılayabiliyor musunuz? Bu cevabın ruhları nasıl sarıp sarmaladığını, nasıl etkilediğini ve yücelttiğini görebiliyor musunuz?..

***

Türk Milleti'nin bağrından kahramanlar çıkarması o kadar önemli mi? Hele insanlık tarihinde sayısız destanlar yazmışsa bu millet!..

Kahramanların fışkırıp durduğu bir kaynak!... Sayıları bilinmeyen, değerleri ölçüye vurulamayan!.. Kaynadıkça kaynayan, ardı arkası kesilmeyen!.. Ve dünya durdukça hatırlanacak olan, hiç unutulmayan kahramanlar...

Tarihin her döneminde destanlar yazan bir milletin kahramanlar yetiştirmesinden doğal ne olabilir ki? Herkesin övdüğü Avrupalılar tanıktır buna!.. Uygarlığın temsilcisi Avrupalılar...

***

O Avrupalılar ki bir zamanlar hayranı oldukları Osmanlı'nın sofrasında yer kapmak için bin bir yol denemişlerdir. Adını duyduklarında dizlerinin bağı çözülürken ondan hep ürkmüşlerdir. Yeri gelmiş korkmuş, çekinmiş; yeri gelmiş ona derin bir saygı duymuşlardır.

O Avrupalılar ki artık hâlsiz, bitkin ve umarsız duruma gelen Osmanlı'yı bitişe giderken zevkle izlemişlerdir. HASTA ADAM dedikleri Osmanlı'nın topraklarını bir pasta örneği bölüşmek için sevine sevine bir araya gelmişlerdir.

***

O Avrupalılar ki daha yüzyıl önce dudak büküp HASTA ADAM dedikleri milletin Çanakkale'de destanlar yazdığını unutmamışlardır. Geçmişi unutmamak için her yıl Çanakkale'ye gelip gitmeleri bundandır... Bir daha yanılmamak ve bir daha tongaya basmamak için Çanakkale'yi anmak istemelerinin sebebi bundandır.

Emperyalist güçleri eze eze yazılan Kurtuluş Savaşı Destanı'nın Lozan'da tarihe kazınmasının üzerinden yüzyıl bile geçmiş değil...

Avrupalıların Lozan'ı andıkça kendi tarihlerinden utanmaları bundadır.

Mustafa Kemal Atatürk'ü bizden daha iyi tanımalarının sebebi de bundandır...

***

İzmir Bayraklı adliyesi önünde şahlanan kahramanımız onurlandırırken bizi, emperyalist güçlerin ve onların maşası teröristlerin yüreklerine korku düşürmüştür.

Aynen yüzyıl öncesi gibi yine HASTA ADAM dedikleri milletin Çanakkale uyanışına benzer bir uyanışından ürkmüşlerdir. Ayrıştırılan, parçalara bölünmek istenen bu milletin BİRLİK ve BERABERLİK ÇIĞLIKLARI ATA ATA önüne geçilemez bir güç olacağından endişeye kapılmışlardır.

Sessiz, sakin bir meleğin şahlandığında nasıl devleştiğini gören hainler onu izlerken şok geçirmişlerdir. Olanları yüz kere, bin kere izlemişlerdir. Fethi'ye baktıkça seksen milyonun çehresinde benzer fışkırmalardan korkar olmuşlardır. Kısacası Fethi Sekin olayından ödleri kopmuştur...

***

Emperyalist güçlerin maşası terör örgütleri; Fethi Sekin'in videolarını izlediğinde şaşırmışlardır!.. Ödleri kopa kopa o videoları defalarca izlemişlerdir. Hâlen bunalım geçirmeleri bundandır. Nereye saklanacaklarını, ne yapacaklarını ve nasıl soluyacaklarını bilmeden, bildiklerini de unutmuşlardır.

***

Fethi Sekin hainlere kükrerken BİR BAŞLANGIÇ YAPMIŞTIR SADECE... Tarihe geçecek, adı unutulmayacak, hep anılacak...

Şahlanıp hainleri önüne katıp kovaladığını gören,

Son kurşununa kadar hainlere kurşun yağdırdığını gören,

Şehadet şerbetini gülümseyerek içtiğini gören,

Emperyalistlerle onların maşası hainler korkuya kapılmıştır. Hem de şaşkınlık içinde ödleri kopmuştur!..

Ne emperyalistlere ne de onların maşası terörist hainlere artık rahat uyku yoktur bundan böyle...

Çünkü bilirler ki seksen milyon insan aynen onun gibi yapacaktır.

Hainleri önüne katıp kovalayacaktır...

***

Ey gönlümün kahramanı, yiğit insan Fethi Sekin,

Sen ülkemin ayrıştırılan insanlarını kendi etrafında toplarken,

Onur duydum, gurur duydum seninle...

Tabii ki GAKGOŞ olman ayrı bir onur verdi bana...

Umarım bu devlet geride bıraktıklarına her türlü yardım elini uzatır...

Gitmedin biliyorum. Yine dünkü gibi aramızdasın...

Ve çocukların kapıları çaldığında yine:

"Babamız evde yok açamayız!" diyecekler seninle övüne övüne...

Yorumlar