SON DAKİKA
YORGUN SOSYOLOG

Adriyatikçilerden Karşı Hamle-Reina (Ortaköy) Saldırısı

03 Ocak 2017
Adriyatikçilerden Karşı Hamle-Reina (Ortaköy) Saldırısı

 

Reina (OrtaKöy) Saldırısına geçmeden önce Rus Büyükelçisine yapılan bir önceki terör saldırısına değinmemiz gerekiyor. Malum bağlantı olayı ve görünen o ki Adriyatikçiler ile Pasifikçiler, Türkiye’yi bir- birlerine kaptırmak istemiyor.

Çok bilmiş Terör Uzmanları gibi lafı uzatmadan,

Mahir hoca diyormuş ki;

---İstihbarat kaynaklı operasyonların faillerinin kim olduğunu asla bulamazsınız bunun yerine bu eylemin kime yaradığına bakmanız gerekir ve tabiki ülke bazında. Kısacası fayda- zarar analizi yaptığımızda, ortaya ‘Denge Politikası‘ karşısında arada kalan bir Türkiye tablosu çıkıyor.

Rus Büyükelçisine Süikast Girişimi,

Bu konuda bir çok tez ortaya atıldı. Malum kobayın (teröristin) kimliği ile bağlantıları birer curcuna ve nereye çekersen çek. Ama sonuçta teröristin karmaşık kimliği üzerinden yol almaktansa; fayda- zarar analizi yapmak surtiyle yol aldığımızda rahatlıkla bir sonuca varabiliyoruz.

  1. CHA Yaptı: Obama- Clinton ekibi koltuğu devretmeden önce ortada suç unsuru bırakmak istemiyor ve bunun için özellikle FETO ile bağlantılı biri seçildi. Ki devamında; FETO dahil ABD’de ki bütün Fetocular tek- tek infaz edilecekmiş ve suç da ‘suikastleri KGB. ajanları işledi diyerek‘ Rusya‘nın üzerine kalacakmış. Bir taşla iki kuş ama nedense ABD’deki Fetocular hala yaşıyor ve üstelik bay Trump’ın koltuğu devralmasına sayılı günler kalmasına rağmen.
  2. FETO Yaptı: Türkiye’nin, Rusya‘ya yakınlaşıp ABD’den uzaklaşması adına… ve doğal olarak böylelikle yeni yönetimin de FETO‘yu Türkiye‘ye teslim etmesinin önüne geçilmiş olunacak. Güya Trump yönetimi, FETO’nun teslimi yönünde işaretler veriyor muş?
  3. ABD Yaptı: Rusya’ya açıktan göz dağı veriyor. Ayağını denk al ve Türkiye sularında daha fazla dolaşma diye.
  4. Adriyatikçiler Yaptı: Rusya ile Türkiyenin arasını açmak için, tıpkı uçak krizinde olduğu gibi ve sanki ters tepecepğini de öngöremeyeceklermiş gibi?
  5. Pasifikçiler Yaptı: İçeriden, dışarıdan veya birlikte... Sonuçta pasifikçi gruplardan birileri, Rusya ile Türkiye‘nin yakınlaşmasını hızlandırmak için…

Yok daha neler diyeceksiniz ama ben hala oyumu bu (5’nci) tezden yana kullanıyorum. Elim bir olay ama sonuçta bay Putin için no- problem, insan kaynağının (iş gücünün) temini açısından…

ve bu vesileyle bu sıkışmışlık halinde ki özellikle anayasa değişikliği sürecinde değil elini, gövdesini taşın altına koyan kişiliklerin de (değerin de) en az Cumhurbaşkanı duyarlılığında korunması gerektiğini vurgulayarak güncele (sıcağa), yani Reina (OrtaKöy) Terör Saldırısının arkasındaki güçlerin kim olduğuna gelirsek;

Reina (Ortaköy) Saldırısı(01.01.2017)…

Saldırganın eşgaline dair ön bilgiler düştü, çekik gözlüimiş; Uzak- Doğudan ve sonra saldırıyı İŞİD‘in üstlendiği bilgisi düştü? Hemde yazılı açıklamayla!?(tın)

Artık bundan sonrası yok, kopuk. Tabi İŞİD’i Obama yönetiminin kurduğunu söyleyen ABD’nin yeni başkanı bay Trump, aynı açıklıkla konuşur mu? Ben buna pek ihtimal vermiyorum, sıkar doğrusu.

Ki biz anlayacağımızı iyi anladıktan sonra gerisi kapitalist Dünya Gerçeklikleri… ve ona göre gardımızı (önlemlerimizi) almalıyız, değil mi? Yoksa hakikati kim bulmuş da bize lütfede.

Yorumlar