Objektif Bakış

MHP'nin İktidarını Kim Önlüyor?

14 Temmuz 2016
MHPnin İktidarını Kim Önlüyor?

 

Türküm, Türkçüyüm, Türk Milliyetçisiyim, 1973 yılından beri de MHP'deyim ve MHP'ye oy veriyorum. Elim yazmaya varmıyor. Dilim söyleyemiyor. Aklımdan geçirmek bile beni deli ediyor. MHP'de yaşananları ve MHP'yi yok olmaya doğru götüren gerçekleri nasıl önleyeceğiz? MHP yok olmaya, bitmeye ve tükenmeye doğru gidiyor.

Gerçek bir ülkücü MHP'nin neden intihar ettiğini araştırmazsa ve çözümünü üretemezse işte o zaman her şey biter.

MHP tavanı ve tabanı doğruyu yanlışı göremiyor. Göremediği için de tükeniş bütün hızıyla devam ediyor.

Ne kadar acı olursa olsun gerçekleri bütün çıplaklığı ile masaya yatırmak, doğruyu ve yanlışı ayırmak zorundayız. Kim doğru? Kim yanlış? Zaten sıkıntı ve ayrışma da burada başlıyor.

Maalesef MHP artık mahkeme salonlarından idare ediliyor. MHP, freni patlayan kamyon gibi yokuş aşağı hızla parçalanmaya doğru giderken, biz hala direksiyona kim geçsin kavgasındayız. Kamyon parçalanıp, pert olduktan sonra direksiyonda kimin olduğunun ne önemi var? Görünen o ki; biz ülkücüler el ele vermiş, MHP'yi siyaset mezarlığındaki ebedi istirahatgahına defnediyoruz.. Tüm samimi ülkücülerin içi yanıyor, burnunun direği sızlıyor. Başbuğumuzun ve binlerce ülkücü şehitlerimizin kemikleri sızım sızım sızlıyor. MHP'nin siyaset mezarlığına defninin tarih ve Millet önünde vebali, altından kalkılamayacak kadar ağırdır. ...Ve bu vebal, en başta Sayın Genel Başkanımız, Sayın Genel Başkan adaylarımız ile onların etrafını çevrelemiş çıkarcı grubun ve tüm ülkücülerin olacaktır.

Şu anda seçim olsa kesinlikle baraj altındayız. Benim çevremde ülkücü olup MHP'ye oy vermeyi düşünen artık yok. Nedeni belli. MHP tabanı artık mevcut yönetimi istemiyor. 19 yıldır kandırıldıklarına inanıyorlar. Gerekçelerinde de doğru ve haklılar.

14 yıllık bir iktidar ve liyakatsiz bir muhalefet Türkiye'yi bölünmenin, yok olmanın eşiğine getirdi.  Türkiye'nin parçalanmaya git gide yaklaştığı çok tehlikeli bu durumun önüne geçecek tek gücün Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü kadrolar olduğunu halk gördü. Türk seçmeni MHP'de değişiklik istiyor. Değişim olursa tek başına iktidara getirmeyi de vaat ediyor.

Bu sebeple MHP'deki muhalefetin karşısında yalnızca MHP Genel Merkezi yok, birden fazla güç ve cephe var. Muhalif karşıtı bütün güçler MHP Genel Merkezini savunuyorlar.

MHP'de değişim olursa, bu değişim ile AKP iktidarı gider. MHP tek başına iktidar olur. Türkiye’yi saran bütün tehdit ve tehlikeler ortadan kalkar. Ülkemize huzur, adalet, hukuk, demokrasi, özgürlük, can ve mal güvenliği gelir. Çatışma ve ayrışma biter.

Genel merkezin 14 yıldır her seçimde ki başarısızlıklarını başarı gibi göstermeleri,  ülkücülerin aklıyla alay etmeleri ve iktidarla iş birliği yapıp kurultayı engellemeleri bardağı taşırmış ve bütün ipleri kopartmıştır. Gelinen nokta ise mevcut Genel Merkezle hiç bir şeyin olmayacağını gören Ülkücülerin yeni bir parti arayışını dillendirmeye başlamış olmalarıdır.

Her ülkücü aklını başına almak zorunda, MHP’nin birlik ve beraberliği ve iktidarı için kurultay yapılmak zorunda başka Türkiye yok çünkü!..

Yorumlar