SON DAKİKA

Kültür alanında iki büyük görev İBB’ye emanet

31 Mart 2017 10:56
“ Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Kültür Komitesi başkanlık görevini ve Marmara Belediyeler Birliği’nin yeni kurulan Kültür Sanat Platformu’nun ilk başkanlık vazifesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen üstlendi. „
Kültür alanında iki büyük görev İBBye emanet

Şehir ve yerel yönetimlerin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını savunmayı hedefleyen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) Kültür Komitesi toplantısı, 28 Mart 2017 tarihinde 35 katılımcıyla İstanbul’da yapıldı.

Kültür Komitesi toplantısı sonucunda, kentlerin kültür konusundaki ihtiyaçlarını gözeterek kültürel sorunların küresel anlamda analiz edilmesini, üyeleri arasında proje geliştirmeyi, iletişim ağı kurarak deneyimlerin paylaşılmasını teşvik etmeyi hedefleyen UCLG-MEWA Kültür Komitesi başkanlık görevi, 2013-2016 yılları arasında bu görevi üstenen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredildi. Başkanlığı İBB adına Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen yürütecek. Şen, başkanlığı devralmasının ardından yaptığı konuşmada, katılımcılara katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak komite çalışmalarının daha güçlü olabilmesi için üye sayısının ve üyeler arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılması gerektiğine olan inancını dile getirdi.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB), 9 Şubat 2017 tarihi itibariyle üye belediyelerinin kültür sanat faaliyetlerine ilişkin yöneticilerinden oluşan MBB Kültür Sanat Platformu’nu kurarak platform sayısını sekize yükseltti. Marmara Bölgesi’nden; İstanbul, Bursa, Balıkesir, Sakarya Büyükşehir Belediyeleri, Çanakkale, Bolu belediyeleri ve İstanbul ilçe belediyeleri olmak üzere 21 belediyeden 37 temsilcinin katıldığı platform toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, MBB Kültür Sanat Platformu’nun ilk başkanı seçildi.
 


İHA

Yorumlar