SON DAKİKA

Google canlı yayın televizyonu: YouTube TV

01 Mart 2017 12:53
“ Söylentilerle dolu uzun bir süreçten sonra YouTube, canlı yayın TV hayatına girdiğini resmi olarak duyurdu. Firma neyi, ne zaman ve nasıl izlemek isterseniz öyle izlemenizi sağlamak istiyor. „
Google canlı yayın televizyonu: YouTube TV

YouTube TV, büyük yayın kanallarından olduğu gibi kablolu yayın üzerinde bulunan bazı yayınlar gibi temel şebekelerden canlı içerik seyretmenize ve kayıt yapmanıza imkan verecek. Bütün bunlar YouTube’un mevcut içeriği ile birleştirilecek ve YouTube’un çalıştırılabildiği hemen hemen her ekranda çalışacak. Yeni servis Amerika’daki müşterilere bahar sonlarına doğru kontratsız olarak aylık 35$’a sunulacak. Servis, istendiği takdirde 6 kişilik kullanımına da imkan veriyor.

Yayını içerecek kanallar CSB, Fox, NBC ve CBS yanında USA ve FX gibi kablolu yayınları da içeriyor. Sport kanalları ESPN, Fox Sports ve NBCSN. Toplamda 10 spor kanalı olacak. Ekstra ücret ödendiği takdirde Showtime’ da listeye dahil edilebilecek. Yerel kanalların yayınları da görüntülenebilecek. Böylece karasal anten ile izleyebildiğiniz haber ve program yayınlarının aynısını izleyebileceksiniz. Her bir servis diğerlerinden farklılıklar gösteriyor olmakla birlikte Sling Tv ve PlayStation Vue gibi alternatiflerle kıyaslanabilecek bir hizmet veren YouTube’un sunmuş olduğu toplam kanal miktarı 40’tan fazla (Kanal listesi aşağıda).

Bununla birlikte bir çok bilindik kanal listede yer almıyor. Viacom, Discovery, A&E, AMC ve Turner (TBS ve TNT’ de dahil olmak üzere) en dikkat çekenleri. CNN de aynı zamanda dikkat çekici şekilde haber kanalları arasında değil. Bu da PlayStation Vue’nün bu noktadaki avantajı. Zira 35$’a CNN, TBS, TNT, AMC ve Youtube’un yayınlamadığı diğer bir çok kanalın yayınını yapıyor.

Haberin devamı için tıklayınız>>>

Kaynak: www.teknoformat.com

 


İHA

Yorumlar