SON DAKİKA

Çelikkollu: Biz Fikirde Hür, Emirde Robot Serdengeçti Ülkücüleriz

08 Kasım 2015 18:34
“ Nihat Çelikkollu: "Bizler her türlü fikri kapalı ortamlarda tartışır, ancak sonuçta çıkan kararlara robot gibi uyardık. Biz fikirde hür, emirde robot serdengeçti Ülkücülerdik. Bakıyoruz şimdilerde herkese açık ortamlarda, sosyal medyada Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tartışılıyor. Eğer Ülkücülükte Türk Töresi, Ülkücü Ahlâk geçerliyse bunlar Ülkücü olamazlar. Olsa olsa nemalanmayı bekleyen partilililerdir. MHP'de lider olmak isteyen kişi şimdi değil kongre süreci içerisinde ortaya çıkar, kampanya „
Çelikkollu: Biz Fikirde Hür, Emirde Robot Serdengeçti Ülkücüleriz

Milliyetçi Çalışma Partisi döneminden beri MHP'nin bütün kademelerinde görev yapan, halen de pek çok STK'da yönetici olan sitemiz yazarlarından Nihat Çelikkollu, MHP'de zamansız Genel Başkan arayışlarına sert tepki gösterdi.

www.haberiniz.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Harun Kılıç'a bir açıklamada bulunan Çelikkollu şunları söyledi:

"Biz abdestimizi Ülkü Ocaklarında aldık. Anarşının olduğu günlerde de Türkiye gündeminin en hareketli olduğu günlerde de katışıksız Ülkücüydük. Biz eskiden davanıza inanırdık. Kutsal davamız için ölümü göze alır, siyzsetten nemalanmayı da bilmezdik. Biz Ülkücülüğü bir etiket değil, bir hayat nizamı, bir kişilik vazfı olarak öğrendik. "Lider - Teşkilat - Doktrin" dedik; ne liderimizi, ne teşkilatımız, ne de doktrinimizi sattık. Bizler her türlü fikri kapalı ortamlarda tartışır, ancak sonuçta çıkan kararlara robot gibi uyardık. Biz fikirde hür, emirde robot serdengeçti Ülkücülerdik. Bakıyoruz şimdilerde herkese açık ortamlarda, sosyal medyada Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tartışılıyor. Eğer Ülkücülükte Türk Töresi, Ülkücü Ahlâk geçerliyse bunlar Ülkücü olamazlar. Olsa olsa nemalanmayı bekleyen partilililerdir. MHP'de lider olmak isteyen kişi şimdi değil kongre süreci içerisinde ortaya çıkar, kampanyasını da Ülkücü teamüllere ve ahlaka uyarak gerçekleştirir."

Haber: Harun Kılıç (Haberiniz.com.tr)

Yorumlar

Seçime Doğru - Seçim 2015 Manşetler