Bahçeli: Hesabını Soracağız

31 Ekim 2015 14:29
“ Osmaniye Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi ziyaretlerinin ardından, partisinin il teşkilatı tarafından Cebeli Bereket Kültür Merkezi'ndeki gerçekleştirilen toplantıya katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada partililerle bir araya geldi. „
Bahçeli: Hesabını Soracağız

Osmaniye Belediyesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri DerneğiOsmaniye Şubesi ziyaretlerinin ardından, partisinin il teşkilatı tarafından Cebeli Bereket Kültür Merkezi'ndeki gerçekleştirilen toplantıya katılan  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada partililerle bir araya geldi. Bahçeli, terörün yaşandığı ve şehitlerin verildiği illerde operasyon izni vermeyen vali, kaymakam ile görevlilerden hesap soracaklarını söyledi.

Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrası için dile getirdiği söylemlere değinin Bahçeli, şöyle devam etti: "Şimdi bu gelişmeler ışığında, ortada fol yok yumurta yok, kimin hükümet kuracağı dair kimsenin görevlendirdiği yok.Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, hiç bir temasa geçmeden, hiç bir şekilde düşüncesini paylaşmadan bir görüş ortaya koyuyor. 'Sayın Bahçeli'ye Başbakanlığı verebilirim' diyor. Sen Cumhurbaşkanı'ndan hükümet kurma yetkisi aldın, koalisyonu  MHP ile yapmayı düşünüyorsun, bunu düşünürken de bizi inandırıp arkana takmak için başbakanlığı Çin'den gelen bir oyuncak olarak bizi çocuk görüp de bizi mi kandırmaya çalışıyorsun. Bunun yanında birde diyorlar ki AKP yüzde 40, onun dışındaki 4 parti yüzde 60. Dolayısıyla yüzde 60'lık bir blokla bir koalisyon kurulabilir. Sayın Kılıçdaroğlu, bu akılları size kim veriyor? Milliyetçi Hareket Partisi, HDP denen ihanetle yan yana gelerek 60'lık bir bloğun içerisinde olacağını sana kim söylüyor? Bunlar koalisyon öncesinde ve sonrasında yapılan tartışmalardır. Fazla ciddiye alınacak tarafı yoktur. Ciddi alınacak taraf ne zamandır ve nerededir? Sayın Cumhurbaşkanı'nın koalisyon hükümeti kurma amacıyla mevcut 4 partiden sırasıyla mecliste en fazla temsil edilenden başlayarak hükümet  kuruluncaya kadar bazı yetkilendirmeleri yapma halindedir. Seçim, 7 Haziran'da bitmiştir. 21 gün sonra vesayet altında bulunan Serok Ahmedi görevlendirmiştir. 9 Temmuz'da görev üstlenmiş olan Ahmet Davutoğlu bey, 13 Temmuz'da mecliste bulunan ana muhalefet konumunda olan CHP ile bir görüşme yapmıştır. 14 Temmuz'da MHP ile bir görüşmede bulunmuştur. HDP ile bir görüşme yapma ihtiyacında o dönem için fayda görmemiştir. CHP ve MHP ile görüşmeyi tercih etmiştir. 14 Temmuz'da bize 5 kişilik aile heyetiyle gelmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi'nde tavan ve taban yoktur. Dava partilerinde tavan olmaz taban olmaz. Hepsi dava insanıdır. O sebepten dolayı gerçekleri havuz televizyonundan değil, tavanı ve tabanı olmayan ama davanın neferleri olarak bir arada değerlendirebiliriz."

BUNLARIN HESABI SORULACAK

20 Temmuz'dan itibaren çok sayıda polis, asker, korucunun şehit olduğunu ve sivillerin hayatlarını kaybettiğini hatırlatan Bahçeli, çözüm süreci boyunca operasyon izni vermediği iddia edilen görevliler için şunları söyledi: "Şimdi çıkmışlar 'Biz valilere bu talimatı verdik, ama yanlış anlamışlar. Biz aldatıldık, biz kandırıldık' diyorlar. Peki 20 Temmuz'dan bugüne kadar verilen şehitlerin hesabını kim verecek. Bu talimatı veren Başbakanı, ona bu kararı alma yetkisini tanıyan Cumhurbaşkanı, 3 Ocak 2013 tarihinden bugüne kadar Güneydoğu'da şehitlerimizin verildiği il ve ilçelerde kim valiyse, kaymakamsa, emniyet müdürüyse bunların hepsinden bize yetki verilirse hesap sorulacak, bundan kaçış yok. Terörle mücadele, çözüm süreci adı altında müzakereye dönüştürülüp, memleketi bölmeye kimsenin hakkı yoktur."

"HIRSIZLIK YOLSUZLUK YOKSA KAYYUM HATADIR"

Bahçeli, "Türkiye'de kim olursa olsun, işsizliğin, yoksulluğun bu kadar yaygınlaştığı bir ortamda, ister 2, ister 3, ister 500, ister bin, isterse 100 bin istihdam yaratan, katmadeğer üreten her kişiye çok büyük bir hukuksuzluk, hırsızlık, yolsuzluk içerisinde bulunmuyorsa ona el koymak, kayyum tayin etmek, çok büyük bir hukuki hatadır" dedi.

"ÖZEL TEŞEBBÜSE VE MÜLKİYETE SAYGI DUY"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenen MHP lideri, "Sayın Serok Ahmet, Recep Tayyip Erdoğan'ın bir gün sözünün dışında kal da, Türkiye'deki mülkiyete, özel teşebbüse, her türlü üreten alanlara saygı duy, anayasal haklarını koru.

"HAVUZA KAYYUM ATA"

Eğer arayacaksan, senin için çok kolay bulacağın, Recep Tayyip Erdoğan'ın bir havuzu var. O havuzun içerisine bir bak. Dolarla euro arasında yüzenlere bir bak. Ziraat Bankası'ndan, Halk Bankası'ndan, bazı bankalardan alınan kredilerle 3. havalimanını peşkeş çektiğin insanlara bir bak. Esas kayyum onlara gönderilmelidir
" diye konuştu.

Devlet Bahçeli, toplantının ardaından, yarınki programlara katılmak üzere Adana'ya geçti. Konaklayacağı otele gelen Bahçeli'yi burada MHP Adana Milletvekilleri Muharrem Varlı,Seyfettin Yılmaz, milletvekili adayları ve çok sayıda partili karşıladı.


DHA, CİHAN

Yorumlar

Seçime Doğru - Seçim 2015 Manşetler