SON DAKİKA

Kalaycı: Çıraklık ve Staj Dönemi Emekliliğe Sayılacak

26 Ekim 2015 18:41
“ MHP genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Gençlerimizin staj ve çıraklık dönemi yaptığı hizmetler, emeklilik hizmetleri kapsamında sayılacak" dedi. „
Kalaycı: Çıraklık ve Staj Dönemi Emekliliğe Sayılacak

MHP genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Gençlerimizin staj ve çıraklık dönemi yaptığı hizmetler, emeklilik hizmetleri kapsamında sayılacak" dedi.

MHP Konya Milletvekili ve adayı Mustafa Kalaycı, seçim çalışması kapsamında sanayi esnafını tek tek ziyaret edip oy istedi. Gençlerin staj ve çıraklık dönemindeki hizmetlerin sosyal güvenlik sisteminde emeklilik hizmetlerine dahil edilmediğine dikkat çeken Kalaycı, şunları söyledi:

"Gençlerimizin staj dönemi ve çıraklık dönemi yaptığı hizmetler maalesef emeklilik hizmetine sayılmıyor.Bu büyük bir haksızlık. Ama MHP iktidarında gençlerimizin staj ve çıraklık dönemi emeklilik hizmetine dahil edilecek. Bunun dışında esnaf ve sanatkarımızın geçmişteki hizmetlerini borçlanabilme hakkının verilmesini vaat ediyoruz. Askerlik hizmeti borçlanarak emeklilik hizmetine saydırılabiliyor. Biz askerlik hizmetinin de doğrudan emekliliğe sayılmasını vaat ediyoruz. Primleri devlet tarafından karşılanacak."

Kadın çalışanlar için de çalışmalarının olduğunu ifade eden Kalaycı, "Kadınların sigortalılık öncesi doğumlarını borçlanma imkanını inşallah MHP iktidarında sağlayacağız. Bugünkü uygulamada sigortalılıktan sonraki doğum borçlanılabiliyor, sigortalılıktan önceki doğumları da kadınlarımız borçlanabilecek" dedi. - Konya

Yorumlar

Seçime Doğru - Seçim 2015 Manşetler