SON DAKİKA

Trump-Erdoğan görüşmesi! PKK ile mücadelede...

18 Nisan 2017 13:00
“ ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı referandum sonuçları ile ilgili tebrik ettiği görüşmede, Türkiye’nin dostluğunu önemsediğini, beraber yapılacak çok iş olduğunu söyledi. „
Trump-Erdoğan görüşmesi! PKK ile mücadelede...

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edilen bilgiye göre; ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 16 Nisan referandumu ile ilgili tebrik ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iyi bir kampanya yürüttüğünü ve kampanya sürecini yakından takip ettiğini söyledi.

Trump, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, "Dostluğumuzu önemsiyorum, beraber yapacağımız birçok önemli iş var" ifadesini kullanırken, Suriye'de gerçekleştirilen hava saldırılarına Türkiye'nin desteği için de teşekkür etti ve "Rejimin saldırılarına daha fazla sessiz kalamayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Suriye'de konvansiyonel silahlarla çok daha fazla insanın öldürüldüğünü hatırlatması üzerine Trump, buna katılarak özellikle varil bombaları konusunu dile getirdi. Ayrıca Trump’ın Suriye, Irak ve PKK ile mücadele konusunda Türkiye ile yakın iş birliği içerisinde olacaklarını söylediği öğrenildi. 

Derya Yetim


İHA

Yorumlar

Politika-Siyaset Manşetler