Akşener: Şu Meydanı Dolduran Hemşerilerim Arasında Teröristlerle Aynı Masaya Oturan Var mı?

18 Mart 2017 22:10
“ Meral Akşener: "Başbakan çıkıyor diyor ki "Hayır"cılar teröristir. Kendisine yuhlamak yok biz İzmit'liyiz yuhlamak yok! Şimdi size soru soracağım şu meydanı dolduran değerli hemşerilerim arasında teröristler ile masaya oturan var mı? (Vatandaşlar HAYIR diye bağırdı) Duydunuz mu sayın Başbakan. Bebek katiline bilge lider diyen başka kişi var mı? Haburda teröristler davulla zurnayla karşılanırken çadır mahkemeleri kurulurkenn içinden Atatürk ve Türk bayrakları çıkarılırken bunu o günün adalet bak „
Akşener: Şu Meydanı Dolduran Hemşerilerim Arasında Teröristlerle Aynı Masaya Oturan Var mı?

Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın düzenlediği ‘Milli İradeye Saygı’ adlı konferans Fuar içinde bulunan Çağlayan Restoran’ da gerçekleşti. Konuşmacı olarak katılanMHP Genel Başkan Adayı ve Eski  İçişleri Bakanı Meral Akşener farklı görüşe sahip olan kalabalık tarafından Türk bayrakları ile coşkuyla karşılandı. Geniş güvenlik önlemleri alınan konferansta, kapıda x-ray cihazları ile arama yapıldı. Salonun dışında ise katılımcılar lokma dağıtıldı.

 

YOĞUN KATILIM

Gerçekleşen konferasa, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, MHP eski Milletvekili Cumali Durmuş, eski milletvekili Halil İbrahim Artvinli, MHP Milletvekili adayı Zekai Kahyaoğlu, MHP İzmit İlçe eski Başkanı Kaan Dilmen, CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım, CHP’li Orhan Dönmez, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Musavvat Dervişoğlu, ADD Şube Başkanları, CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül, HEPAR Kocaeli İl Teşkilatı, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği, Biz İzmitiz adına Hüseyin Erol, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve binlerce kocaelili katıldı.

 

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

untitled-2-048.jpg

Vatandaşlar Akşener'i görebilmek için ilginç yöntemler kullandılar. Parklardaki oyuncaklara çıkan vatandaşlar, işini son çare olarak ağaçlara çıkmata buldu. Vatandaşların bu çabası ilginç görüntüler oluşturdu. 

 

“SON SÖZ TÜRK’ÜN SÖZÜ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta açılış konuşmasını yapan Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez, “Bütün gazilerimizi minnetle anıyoruz. Onların ruhları önünde söz veriyoruz. Bıraktığınız emanete ne olursa olsun sahip çıkacağız. Şimdi son söz Türk’ün sözü olsun. Meral Akşener Türkiye gündemini çok etkiledi. Görevleri esnasında olumlu izler bırakmış bir siyasetçidir. Son zamanlarda partisinden ihraç edildiği için resmen partiden bile değil. Vatansever kitlelerin umudu oldu. Bu sebeple nereye giderse gitsin onu dinlemeye gelenler meydanlara taşıyor. Kocaeli Aydınlar Ocağı’nda birlikte yetiştik. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz. Devlet bahçeli ve AKP iş birliği ile yargı sistemi hoyratça kullanılıyor. Ülkücüler ülkülerini ve ilkelerini savunuyor. Tek adamı istemiyor” dedi.

 

BİZ İZMİT'LİYİZ YUHLAMAK YOK

Aşırı kalabalğın restorantın salonuna sığmaması üzerine dışarda halka hitap eden Meral Akşener, "Başbakan çıkıyor diyor ki "Hayır"cılar teröristir. Kendisine yuhlamak yok biz İzmit'liyiz yuhlamak yok! Şimdi size soru soracağım şu meydanı dolduran değerli hemşerilerim arasında teröristler ile masaya oturan var mı? (Vatandaşlar HAYIR diye bağırdı) Duydunuz mu sayın Başbakan. Bebek katiline bilge lider diyen başka kişi var mı? Haburda teröristler davulla zurnayla karşılanırken çadır mahkemeleri kurulurkenn içinden Atatürk ve Türk bayrakları çıkarılırken bunu o günün adalet bakanına sordum. Cevabını alabilmiş değilim size sormak isterim o çadır mahkemelerine hadi gidin kurun davul zurnayla terörist karşılayın diyeniniz var mı?" şeklinde konuştu.

 

“SİYASETE BURADA ATILDIM”

Meral Akşener, “Şehrimde olmaktan, hemşerilerimle bir arada olmaktan bu şehrin güzel kadın ve yiğit erkekleri ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ruhittin Başkanıma beni sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Aranızda bugünlere gelmemde emeği olan insanlar var. Politikaya bu şehrin içinde başladım. İlk siyasi terbiyeyi İzmit’te öğrendim. Zamanında Sefa Sirmen ile rakip olduk ama beraber rekabet ettiğimiz ve İzmit’e nasıl hizmet edeceğimizi konuştuğumuz, bir rekabet anlayışından, bugün belden aşağı giden, insanların ailelerine namuslarına laf söyleyen insanlar var. Kem söz kendisine aittir” dedi.

 

“SİRMEN ÖNEMLİ BİR BAŞKANDI”

Sefa Bey o zamanlar önemli bir Belediye Başkanıydı diyen Akşener, “Bizimle beraber neleri yapacağını anlatan ve bizi küçümsemeyen bir karakterdi. Ayrı ayrı partilerde politika yaptık ama Kocaelili olmayı ne mecliste ne sokakta unutmadık. Buradan bizi yönetenlere sesleniyorum. İzmit’ten örnek alın dilinizi düzeltin. Kocaeli’nde ki kardeşlik hukukunu ders alın. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda hayır tercihimizi sizlerle paylaşmaktır. 16 Nisan akşamı, Türkiye’nin bekası oylanıyor. Bu bekanın ne olduğunu kimse anlatmıyor. 150 yıllık parlamenter demokratik sistemin yerine tek adamın ağzının içine bırakılmış kaderlerimizin teslim edilip edilmeyeceğine karar vereceğiz. Bir bilim kadını olarak anlattığım bu değerleri yalan hale getirmiştir. Biz fikirlerimizi her yerde söyleyerek bu referandumun meşruluğunu da garanti eden insanlarız” diye konuştu.

 

“BAŞBAKANA SORULARIM VAR”

Başbakan ‘Hayırcılar teröristtir’ diyor. Başbakana birkaç sorum var diye konuşan Akşener,  “Şu meydanı dolduran hemşerilerim arasında teröristlerle aynı masaya oturan var mı? Bebek katiline Sayın Öcalan diyen biri var mı?  Dolmabahçe’de süs biberi gibi dizildiniz. APO’nun 10 maddelik şartı okundu. Orada bulunan bakanların arasından bir kişi var mı? Türkçe olimpiyatlarına sizin bizim vergilerimizle çuvalla para veren var mı? O gün hoca efendi dediğiniz bugün FETÖ dediğiniz kişiden liste alıp bu kişilerin milletvekili seçilmesine yardımcı olan var mı aranızda? Bunları daha çok uzatabiliriz. Burada hain var mı aramızda, korkak var mı aranızda? Bunların hepsini duyun Başbakan.

 

“BİR DİKİLİ AĞACIMIZ YOK”

Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki bu hayırcıların bir dikili ağacı yok. Eğer bireysel olarak dediyse bizim gemilerimiz yok, teknelerimiz yok, ayakkabı kutularımız yok. Demirel’e zamanında demişlerdi ki ne yaptın bu güne kadar. Kardeşim bu sattıklarını babandan mı buldun? Tek dili ağacımız olmayabilir ama bizim anamızın, atamızın biriktirdikleri ile sizin de ona buna sattığınız mal mülk burada cesur insanlarındır” dedi.

Meral Akşener, İzmit'te galerisi resim 12

4-075.jpg

whatsapp-image-2017-03-18-at-14.18.jpg

9-011.jpg

5-042.jpg

Yorumlar

Politika-Siyaset Manşetler