SON DAKİKA

AKP Milletvekili Kocabıyık 2009'da Fethullah Gülen'i "Son Bin Yılın En Büyük Türk Büyüğü" Olarak Görmüş

28 Temmuz 2016 17:50
“ Hüseyin Kocabıyık: "Hayatımda herhangi bir cemaate yakınlık duymuş birisi değilim. Dindarları sever, dincilerden nefret ederim. Hem dindar hem de vatanları için iyi şeyler yapanlara ise büyük saygı duyarım. Vicdani sorumluluğumun gereği olarak belirtmem gerekir ki, Fethullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir. Yeryüzünün her köşesinde Türklüğe yaptığı büyük hizmetleri kendi gözlerimle ve hayranlıkla gördüm. Onu ve arkadaşlarını tehdit gibi görenler, bu „
AKP Milletvekili Kocabıyık 2009da Fethullah Güleni Son Bin Yılın En Büyük Türk Büyüğü Olarak Görmüş


Tanık sıfatıyla 28 Şubat Davası duruşmasına katılan dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller’in danışmanı AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, "28 Şubat RP'yi tasfiye etti, siyasi alan boşaldı, PKK o arazinin üstüne cuk diye oturdu. RP'ye hayatımda bir gün oy vermiş biri değilim, yakınlık da duymadım. RP'nin tasfiyesi, bugün önümüze bir büyük tehdit olarak çıkan siyasi Kürtçülüğün bir numaralı nedenidir" demişti. Meğerse Kocabıyık 2009 yılında da "Fethullah Gülen"i "En Büyük Türk" larak görüyormuş. İşte Kocabıyık'ın 20 Aralık 2009'da Yeni Asır gazetesinde yazdıkları:

Büyük Türk'ün başardıkları

Bir kere daha gördüm, ona düşmanlık edenlerin, onu tehlike ve tehdit olarak görenlerin ne kadar zavallı olduklarını... Son Amerika seyahatimde bir kez daha Fethullah Gülen Hocaefendi ve öğrencilerinin, Türk milletinin şanı ve şerefi için neleri başardıklarını öz gözlerimle gördüm. Kimse bana bu ülkede milliyetçilik, vatanseverlik, Atatürkçülük mavalları okumasın. Gitsin ve çağımızın alperenleri olan Fethullah Gülen ve öğrencilerinin, dünyanın 115 ülkesinde Türk milleti için neler yaptıklarını, ne mucizeler gerçekleştirdiklerini bir görsün. Öyle bol keseden hamaset yapmak kolay. Ben daha önce Afganistan'da görmüştüm, oradaki Türk okulları, silahların gölgesinde Taliban'ın tehditleri altında o zavallı ülkenin çocuklarına eğitim veriyorlardı. Şimdi Afgan Parlamentosu'nda 30'a yakın Türk soylu milletvekili var, bundan daha fazla bu okullardan mezun siyasetçi. Bundan kimin haberi var?

***

Geçtiğimiz aylarda bu ülkenin Genelkurmay Başkanı, bu insanları tehdit ilan etti. Bunu diyen zat, Türk Ordusu'nun içindeki cuntaları gizlemek ve hukuktan kaçırmak için her türlü çabayı gösterirken, bakın onun tehdit diye nitelediği insanlar başka diyarlarda neler yapıyorlar? Sadece Amerika'da gördüklerimi anlatayım:

Şu anda ABD'de Fethullah Gülen ve arkadaşlarının açtığı 200'e yakın kreş-ilkokul-ortaokul ve lise var. Bunun yanı sıra bilebildiğim kadarıyla 10'a yakın üniversite eğitimi veren yüksekokul var. Mesela Arizona'daki okulları gezdik. Böyle bir şey hayatımda görmedim. Bu kadar muhteşem okullar kurulabilir mi? Kurulmuş ve öğrencilerinin yüzde 95'i Amerikalı. Bu okulların çok başarılı olduğu efsanesi hızla yayılıyor Amerika'da. Amerikalı anne babalar, Türk okullarını tercih ediyorlar. Daha önemlisi ABD Milli Eğitimi kendi devlet okullarını, "Siz bu işi bizden iyi yapıyorsunuz, alın bizim okulları da siz işletin" diye Türklere veriyorlar. Düşünebiliyor musunuz, binlerce ABD'li çocuk Türkçe öğreniyor, Türkiye'yi tanıyor ve sevgi besliyor. Bu çocukları yetiştiren öğretmenler ise Anadolu'nun kendisini insanlığa adamış tertemiz çocukları. Okullara girdiğiniz vakit her köşesinde Türkiye kokusu alıyorsunuz. Gördüğümüz tabloyu anlatmaya inanın kelimeler kafi değil.

***

Hayatımda herhangi bir cemaate yakınlık duymuş birisi değilim. Dindarları sever, dincilerden nefret ederim. Hem dindar hem de vatanları için iyi şeyler yapanlara ise büyük saygı duyarım. Vicdani sorumluluğumun gereği olarak belirtmem gerekir ki, Fethullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden birisidir. Yeryüzünün her köşesinde Türklüğe yaptığı büyük hizmetleri kendi gözlerimle ve hayranlıkla gördüm. Onu ve arkadaşlarını tehdit gibi görenler, bu vatana hamasi laflardan başka hangi yeryüzü başarısını tattırdılar ki? Fethullah Gülen, Türklerin büyük işler başarabileceğini gösterdi herkese. Ona düşmanlık edenlerin utanması ve oturup bin kere düşünmesi gerekir. Benim gazetem Yeni Asır bile İzmir Yamanlar Lisesi'nin matematik dünya şampiyonasındaki en son elde ettiği müthiş başarıların haberini küçük vermek için elinden geleni yapıyor. Niye? Fethullah Gülen'in okulları diye... Laf söz ederler diye... Bu takıntıları kafamıza sokanlar, bize büyük düşünmeyi unutturdular.

Bu konuya devam edeceğiz. (Hüseyin Kocabıyık, Yeni Asır, 20-12-2009)

 

HÜSEYİN KOCABIYIK KİMDİR?

1963 yılında Konya’da doğdu. İlk-orta-lise tahsilimi Konya’da, yüksek tahsilini Ankara Üniversitesi DTCF de tamamladı.

AÜ Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nden master derecesi aldı. 1993-1994 yılları arasında profesyonel yöneticilik yaptı. 1995-1999 yılları arasında Başbakan başdanışmanı sıfatıyla 53-54 ve 55. Hükümetlerle çalıştı.

2004-2006 yıllarında yüksek Politikar Merkezi adlı düşünce kuruluşunun genel koordinatörlüğünü yürüttü.

Türk Demokrasi Vakfı yönetim kurulu üyeliği yaptı. Analitik Araştırmalar Merkezi’nin başkanlığını yürüttü.

Sosyal-siyasal-ekonomik ve uluslar arası ilişkilere dair araştırmaları yönetti ve analist olarak çalıştı.

2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri görevinde bulundu.

Sabah ve Yeni Asır Gazetelerinde yazar olarak çalıştı.

2014-2015 yıllarında Turkuvaz Medya Ege Temsilcisi olarak görev yaptı.

25 ve 26 Dönemler AKP İzmir Milletvekili (Görevi devap ediyor)

Evli ve bir erkek çocuk sahibi.


Haber: Nihat Çelikkollu (www.haberiniz.com.tr)

Yorumlar

Politika-Siyaset Manşetler