Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SON DAKİKA

Prof. Dr. Çetin Elmas da MHP dedi

12 Mart 2011 01:02
“ Gazi Üniversitesi Öğretim Üyelerinde Prof. Dr. Çetin Elmas MHP milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti. „
Prof. Dr. Çetin Elmas da MHP dedi
Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden, elektrik-elektronik yüksek mühendisi Prof. Dr. Çetin Elmas MHP milletvekili aday adayı olabilmek için üniversitedeki görevinden istifa etti. Prof. Dr. Çetin Elmas aynı zamanda teknik konularda MHP Genel Merkezi'nin danışmanlığını da yürütüyordu.

PROF. DR. ÇETİN ELMAS'IN ÖZGEÇMİŞİ
Çetin Elmas 1964 yılıda dünyaya geldi. Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde orta okulu, Bursa Demirtaş Paşa Teknik Lisesi'nde lise öğrenimini tamamladı. Gazi Üniversitesi'nin Elektrik-Elektronik bölümünden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans derecesi aldı. 1993'te Birmingham Üniveritesi Elektronik ve Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği doktoru derecesini aldı. 1994'te Gazi Üniversitesi'ne yardımcı doçent olarak atandı. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu.
Prof. Dr. Çetin ELMAS halen Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Prof. Dr. ELMAS şu ana kadar 7 Doktara tezi ve 12 yüksek lisans tezi yönetmiş, halen 4 doktora tezi yönetmektedir.
Prof. Dr. ELMAS'ın motor kontrolleri ve yapay zeka konularında çeşitli çalışmaları ve 40'tan fazla yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ve 2 kitabı bulunmaktadır.

Yorumlar

Politika-Siyaset Manşetler