Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SON DAKİKA

Şehadetinin 33. Yılında Hikmet Tekin'i Rahmetle Anıyoruz

13 Ağustos 2012 21:22
“ Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanlığı,33 yıl önce 12 Ağustos 1979 yılında Kalleşçe bir pusu sonucu Şehit edilen MHP Bingöl Belediye Başkanı Şehit Hikmet Tekin ve ailesi ve tüm Ülkücü Şehitlerimizin anısına mevlit verdi. „
Şehadetinin 33. Yılında Hikmet Tekini Rahmetle Anıyoruz
“ 1950 yılında Bingöl'de doğan Hikmet Tekin  1977 Belediye seçimlerinde, MHP'den Bingöl Belediye Başkan adayı olmuştur. MHP'nin Bingöl'de %33 oy oranı ile birinci parti olmasıyla birlikte Bingöl Belediye Başkanlığı'na seçilmiştir. „

  Bingöl Şelale Park Cafe&Restaurant’ta okutulan mevlitli iftar programına Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih YALÇIN,  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Eski Genel Müdürü Mahmut TEKİN , Bingöl Belediye Başkanı Serdar ATALAY, AK Parti Bingöl Milletvekili Prof.Dr. Eşref TAŞ, AK Parti Bingöl Eski Milletvekili Kazım ATAOĞLU, Bingöl Genç Belediye Başkanı Abdurrahim ARIÇ, Çaytepe Belediye Başkanı Ali AKKUŞ ,MHP Diyarbakır,Bitlis,Muş ve Elazığ İl Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri ile birlikte, yaklaşık 1.500 kişi katıldı.

  İftar öncesi din görevlilerinin okuduğu mevlid-i şeriften sonra,Şehit Belediye Başkanı Hikmet Tekin’in hayatı özetle anlatıldı.

  Bir Ramazan günü ailece iftara gittikleri ablaları Esma Hanım’dan dönerken Genç-Bingöl yolunda araçlarının önü kesilen Hikmet Tekin (29), kardeşi Ahmet Tekin (24) ve annesi Hümriye Tekin’in açılan çapraz ateş sonucu şehit edildiği vurgulandı.

Hikmet Tekin, kardeşi Ahmet Tekin ve annesi Hümriye Tekin’in ve tüm Şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okunmasının ardından iftar yemeği yenildi.


  Yemekten sonra Aynı Gün Kongresi Yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı Kongresinde Yeni Seçilen İl Başkanı Hasan KIZILBOĞA Birlik ve Beraberlik mesajı verdi.Kızılboğa’’Bugünün bizim için apayrı bir önemi var.Şehit Belediye Başkanımız Rahmetli Hikmet TEKİN ve Ailesinin 12 Ağustos 1979 yılında, Kahpece bir pusu sonucu Şehit edildikleri,Ülkücü Camianın,Bingöl’ün gözyaşına boğulduğu,yasa büründüğü gün olarak hafızalarımızda yer edinmiştir.Bu iftar yemeğine vesile olan Aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Şükranla Yad ederken,Birlik ve Beraberliğimizin Pekişmesi bakımından da çok anlamlı bir gün.1977 ve 1979 yıllarında yakalamış olduğumuz Başarının tekerrürünün yaşanacağı inancı ve azmi ile çalışacağımızı ifade etmek istiyorum.Milliyetçi Ülkücü Camianın Huzurunu bozmak isteyenlerinde hevesleri kursaklarında kalacaktır.

Bu vesileyle Aziz Şehitlerimizin anısına MHP Bingöl İl Kongremizi de bugün gerçekleştirmiş olduk.Hem İl Kongremize , hem de Mevlit Programımıza katılıp bizleri Onurlandıran Başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Edip Semih YALÇIN olmak üzere tüm Misafirlerimize ve Ülkücü Camiamıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.Yaklaşan Ramazan Bayramı Münasebetiyle Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor,Cenab-ı Allah’tan sağlık,mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum’’dedi.

  Program sohbetlerle Gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.
 


Yorumlar

Gündem Manşetler