SON DAKİKA

Bakan Zeybekci: Mart ayında ihracatta cumhuriyet tarihimizin zirvesini yakalayacağız

19 Mart 2017 00:36
“ Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hedeflerine ulaşmak için Türkiye’nin önüne bir fırsat geldiğini belirterek, “Türkiye her türlü maliyetin vatandaşa ödettirildiği bu sistemden, bu kısır sistemden kurtulmayacak mı? Türkiye bu sistemden kurtulmak zorunda. Mart ayında ihracatta cumhuriyet tarihimizin zirvesini yakalayacağız” dedi. „
Bakan Zeybekci: Mart ayında ihracatta cumhuriyet tarihimizin zirvesini yakalayacağız

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aydın Valiliği tarafından düzenlenen İş Dünyası İstişare Toplantısına katıldı. Bakan Zeybekci’ye toplantıda Vali Ömer Faruk Koçak, AK Parti milletvekilleri Mehmet Erdem, Mustafa Savaş ve Abdurrahman Öz, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen eşlik etti.

Toplantıda söz alan Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülgen, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, Aydınlıların Çıldır Havaalanının yolcu trafiğine açılması, Denizli-Aydın-İzmir yüksek hızlı tren hattının devreye girmesi, Aydın’dan Gülük veya İzmir Limanına demiryolu bağlantısının yapılması, İzmir -Aydın otobanının Denizli’ye bağlanması, lisanslı depoculuğun hayata geçirilmesi, Gıda Serbest Bölgesi kurulması, tarım ürünlerine prim desteği sağlanması, hayvancılığın desteklenmesi, jeotermal enerjinin seracılıkta kullanılması hususlarındaki isteklerini Bakan Zeybekci’ye iletti.

Bakan Zeybekci: Türkiye olarak yüzde 6lar seviyesinde büyümek zorundayız 'Yüzde 6’lar seviyesinde büyümek zorundayız'
İHA

Yorumlar

Ekonomi Manşetler