SON DAKİKA

İtalyan mücevher devi gelirini UNESCO'ya bağışlayacak

17 Mart 2017 12:57
“ Dünyanın 5'inci büyük mücevher fuarı olan 'Istanbul Jewelry Show'a katılan İtalyan mücevher devi Graziella, fuar süresince yapılan satışlardan elde edilecek gelirin bir kısmını UNESCO'ya bağışlayacağını duyurdu. „
İtalyan mücevher devi gelirini UNESCOya bağışlayacak

İstanbul Yeşilköy'deki fuar alanında düzenlenen mücevher fuarı 'Istanbul Jewelry Show'da yerini alan İtalyan mücevher devi, fuar süresince yapılan satışlardan elde edilecek gelirin bir kısmını UNESCO'ya bağışlayacağını açıkladı. İtalya'da hazırlanan özel koleksiyon satışından elde edilecek gelirin bir kısmının, nesli tükenmekte olan kelebek türlerinin devamını sağlamak amacıyla UNESCO'ya bağış yapılacağı belirtildi.

"Türkiye'deki mağazamızda yüzde 100 İtalyan menşeli ürünleri pazarlıyoruz"

Graziella'nın Türkiye mağazasının ortaklarından Fatih Demireller, Türkiye'de 80 farklı noktaya ürünlerinin ulaştığını söyledi. Demireller, "Türkiye'deki mağazamızda yüzde 100 İtalyan menşeli ürünleri pazarlıyoruz. Ürünlerimizin yüzde 80'i Graziella'nın diğer yüzde 20'si de yine farklı İtalyan markaların ürünleridir. Stoklarımızı üç ayda bir güncelliyoruz. Türkiye geneline Graziella ürünlerinin toptan satışını da gerçekleştiriyoruz. Şu anda 80 farklı noktada ürünlerimizin satışı yapılıyor" dedi.

Fuardan beklentilerinin yüksek olduğunu kaydeden Demireller, "Fuara geçtiğimiz yıl da katılmıştık. Bu yıl da geçen yıl gibi büyük rağbet görüyoruz. Özellikle Kuzey Afrika ve eski SSCB ülkelerinden çok sayıda ziyaretçi bekliyoruz. Fuardan elde edilecek gelirin bir kısmını nesli tükenmekte olan kelebek türlerinin yaşaması için UNESCO'ya bağış yapacağız" ifadelerini kullandı. Sanatçı Elif Kaya da firmanın standını ziyaret etti.
Şirketin Türkiye mağazası, ortaklık yapısında da İtalyan ortak Giacomo Gori, Dubaili ortak Ömer Hebri ve Türk ortak Fatih Demireller bulunuyor. Mayıs ayında İtalya'nın Arezzo şehrinde gerçekleşecek olan mücevher fuarında Sanatçı Elif Kaya'nın İtalyan tarzında özel bir cover şarkı seslendireceği kaydedildi. Şarkının aranjörlüğünü ise Selim Çaldıran yapacak. Ayrıca Elif Kaya'nın Graziella'nın yeni katolog yüzü olacağı ifade edildi.
 


İHA

Yorumlar