SON DAKİKA

YGS fen bilimleri soruları zor muydu? YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı

13 Mart 2017 13:29
“ YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı haberimizde. YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı açıklandı. YGS fen bilimleri soruları zor muydu merak ediliyor. 2 milyon 300 bin aday 12 Mart Pazar günü YGS’ye girdi. YGS sınav soruları dün saat 14.30’da açıklandı. Sizler için YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarını derledik. „
YGS fen bilimleri soruları zor muydu? YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı

YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı açıklandı. YGS fen bilimleri soru ve cevaplarını sizler için derledik. YGS fen bilimleri soruları zor muydu merak ediliyor. 12 Mart Pazar günü gerçekleşen Yükseköğretim Giriş Sınavı’na (YGS) 2 milyon 300 bin aday girdi. Sınav saat 10.00’da gerçekleşti. YGS soru ve cevapları ise 14.30’da ÖSYM tarafından açıklandı. Bu haberimizde YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarını sizler için derledik. Haberimizin altında bulunan diğer haberlere tıklayarak Türkçe, sosyal bilimler ve matematik soru ve cevaplarını görebilirsiniz.

YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı

YGS matematik cevap anahtarı

YGS fen bilimleri soruları zor muydu?

YGS fen bilimleri soruları ve cevap anahtarını sizler için derledik. Peki YGS fen bilimleri soruları zor muydu? Uzmanlar fen bilimleri sorularını yorumladı. Fizik bölümü soruları, “2017 YGS Fizik bölümünde yer alan sorular ve geçmiş yılların sınav soruları değerlendirildiğinde bu yıl soruların son derece net, açık ve tamamen müfredat kapsamı içerisinde kalan, ağırlıklı olarak kazanımlar kapsamında bir sınav olduğu görülmüştür. Fizik bölümüne giriş ve bilimsel yöntem konusu ile ilgili geçmiş yıllarda sıkça soru gelmesine rağmen 2017 YGS’de soru gelmemesi dışında beklenmedik bir durum veya soruyla karşılaşılmamıştır. 2017 YGS yalnızca 9 ve 10. sınıf Fizik müfredatı ile sınırlı kalmıştır. Nesibe Aydın Okulları Seçme Sınavları dahil olmak üzere sene başından itibaren uyguladığımız deneme sınavlarımıza paralel sorulardan oluşmuş bir YGS oluşturulduğundan öğrencilerimiz Fizik bölümünde zorlanmadan rahat bir sınav geçirmiştir.” Kimya bölümü soruları “Sorular beklenilen düzeyde ve yorumdan çok bilgiye dayalı çıkmıştır. Müfredata yeni eklenen sözel içerikli ünitelerden beklenen soru tipleri gelmiş ve soruların genel olarak düzenli çalışan bir öğrencinin yapabileceği seviyede olduğu gözlenmiştir. Soruların Nesibe Aydın Okulları deneme sınavları ve yayınlarına paralel düzeyde olduğunu gözlenmiştir.” Biyoloji bölümü soruları “Biyoloji bölümünde soruların genel olarak bilgi ağırlıklı olduğu, bir iki sorunun ise, yoruma dayalı sorulduğu gözlenmiştir. Soruların yaklaşık yüzde 50 ‘sinin 9'uncu sınıf, yüzde 40’ının 10'uncu ve yüzde 10’unun da ilköğretim 7-8'inci sınıftan olduğu belirlenmiştir. Sınava giren öğrencilerimizden gelen yorumlar doğrultusunda, soruların çok net, anlaşılır ve Nesibe Aydın Okulları biyoloji sorularına göre daha kolay olduğu görülmüştür.”

YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı haberimizde. YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarı açıklandı. YGS fen bilimleri soruları zor muydu merak ediliyor. 2 milyon 300 bin aday 12 Mart Pazar günü YGS’ye girdi. YGS sınav soruları dün saat 14.30’da açıklandı. Sizler için YGS fen bilimleri soru ve cevap anahtarını derledik.

 


İHA

Yorumlar