SON DAKİKA

YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı

07 Mart 2017 12:10
“ YÖKDİL sınavları ilk defa 5 Mart Pazar günü gerçekleşmişti. YÖKDİL’e giren öğrenciler YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman açıklanacak merak ediyordu. YÖKDİL sınav soru ve cevapları açıklandı. İşte YÖKDİL ile ilgili bilmeniz gerekenler… „
YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı

YÖKDİL soru ve cevapları açıklandı. YÖKDİL sınavı 5 Mart Pazar günü gerçekleşmişti. Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 soru soruldu ve 180 dakika süre verildi. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak. YÖK’ün koordinesinde gerçekleşecek ilk Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavlarına (YÖKDİL) toplam 92 bin 904 kişi başvuru yaptı. En çok başvuru 37 bin 946 kişi ile Sosyal Bilimler alanında oldu. Sosyal Bilimleri alanını, 28 bin 794 bin kişiyle Fen Bilimleri ve 26 bin 164 bin kişiyle Sağlık Bilimleri takip etti. YÖK koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen YÖKDİL sınavları soru ve cevapları ise açıklandı.

YÖKDİL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

#n-628793#

YÖKDİL SINAV SORULARINI ANKARA ÜNİVERSİTESİ HAZIRLAYACAK

YÖK tarafından başlatılan YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanacak, sınav organizasyonunu ise Anadolu Üniversitesi gerçekleştirecek. Sınava başta yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabilecek. Bu dönem için sadece İngilizce alanında yapılacak olan YÖKDİL, gelecek dönemlerde Almanca, Fransızca, Arapça olarak da genişletilerek yılda iki kez gerçekleştirilecek.


İHA

Yorumlar