SON DAKİKA

Hacıbey Heyderli: Ermenistan Devleti Çoçuk Katili Olduğunu Bir Daha İspatladı

05 Temmuz 2017 16:55
“ Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında, Ermenistan ordusu sivil halkın yaşadığı alanları ağır silahlarla bombaladı. Bombalama sonucu 2 yaşındaki minik Zehra ile 50 yaşındaki ninesi hayatını kaybetti. „
Hacıbey Heyderli: Ermenistan Devleti Çoçuk Katili Olduğunu Bir Daha İspatladı

 

Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında, Ermenistan ordusu sivil halkın yaşadığı alanları ağır silahlarla bombaladı. Bombalama sonucu 2 yaşındaki minik Zehra ile 50 yaşındaki ninesi hayatını kaybetti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun akşam saatlerinde Fuzuli ilinin Alhanlı Köyü'ne 82 ve 120 milimetrelik havan toplarıyla ateş açtığı bildirildi. Bombalama sonucu köy sakinlerinden 2 kişinin yaşamını yitirdiği, bir kadının yaralandığı belirtildi. Açıklamada, Azerbaycan ordusunun Ermenistan tarafına ateşle karşılık verdiği de kaydedildi.

Azerbaycanın en önemli haber ajanslarından olan azxeber.comun Genel Yayın Yönetmeni Hacıbey Heyderli olayla ilgili çok sert konuştu:

İşgalci Ermenistan'ın Fizuli bölgemizin Alhanlı Köyü'nü ateşe tutması sonucu 2 yaşındaki Zehramız, Ninesi Sahibe kardeşimiz hayatını kaybetti, akrabaları Servinaz hanım ağır yaralı. Ermenistanın çoçuk katili olduğunu tüm dünyaya duyurmak lazım. Bu ermenilerin yaptığı ilk olay deyil. Onlar bir kaç yıl önce de benzerini yapmıştı. Azerbaycan-Ermenistan sınırında ermeni keskin nişancı askerlerin açtığı ateş sonucu 9 yaşındaki Fariz Bedelov can verdi. 8 mart dünya kadınlar gününde ermeni askerlerin içine bomba koyarak Tovuz Nehri’ne bıraktığı oyuncak köpeğin patlaması sonucu 13 yaşındaki Aygün Şahmalıyeva hayatını kaybetti.

Hacıbey Haydarlı Ermenistan devletinin terrorla beslendiğini söyleyerek: “Bu Ermenilerin yaptığı ilk olay değil. Onlar 25 yıl önce şubat ayında Hocalıda Azerbaycan halkına karşı soykırım yapmışlar. 26 şubat günü 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 Azeri vahşice öldürüldü, toplam 487 kişinin de ağır yaralandığı katliamda anlatması zor birçok olay yaşandı. Onlardan biri şöyle: Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadınının bebeğinin kız mı erkek mi olduğu Ermeniler tarafından tartışılıyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplakt. Katliamdan sonra 56 hamile kadın karnı yarılmış ve bebekleri öldürülmüş bir halde bulundu”.

GANİRE PAŞAYEVA: ÇOCUK KATİLLERİNİN BU CİNAYETLERİNE TÜM TÜRK DÜNYASI İTİRAZ SESİNİ YÜKSELTMELİDİR

Haber Merkezimize bir mesaj gönderen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva da duygularını şu şekilde dile getirdi:

İşgalci Ermenistan'ın Fuzuli bölgemizin Alhanlı köyünü ateşe tutması sonucu 2 yaşlı Zehramız, ninesi Sahibe kardeşimiz hayatını kaybetti, akrabaları Servinaz hanım ağır yaralı. Cocuk katillerine lanet olsun. Zehra’ya, Sahibe hanıma Allah'tan rahmet, Servinaz hanıma acil şifalar diliyoruz. Çocuk katillerinin bu cinayetlerine tüm Türk dünyası itiraz sesini yükseltmelidir ve işgalci Ermenistan'ın bu cinayetlerini tüm dünyaya aktif duyurulması için harekete geçilmelidir.”


Haber: Feridun Yıldız (haberiniz.com.tr)

Yorumlar