SON DAKİKA

Barzani'den PKK'ya teşekkür

17 Mart 2017 22:25
“ Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, "PKK'nın Kürtlerin ihtiyaç duyduğu dönemde yardımı için teşekkür ediyor onların da peşmergenin (Kobani'de) yaptığı gibi şimdi geri dönmeleri gerektiğini söylüyoruz" dedi. „
Barzaniden PKKya teşekkür


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bakanlar Kurulu dünkü toplantısında, Şengal'deki durumu değerlendirdi.

Başbakan Neçirvan Barzani'nin başkanlığında toplanan Kurul, yardımlarından dolayı PKK'ya teşekkür ederken, "Şimdi ise kendi bölgelerine geri dönmeliler çünkü orada kalmaları sıkıntıya neden oluyor" açıklamasında bulundu.

Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre toplantıda Başbakan Neçirvan Barzani, Irak Başbakanı Haydar İbadi'nin geçen günlerde Erbil'e yaptığı ziyarete değinerek "İbadi, peşmergenin Irak ordusuna desteğini değerli bulup övdü, ayrıca PKK'nin Şengal'den çıkması gerektiğini aksi halde bölgede karışıklık yaratacağını dile getirdi" dedi.

'PEŞMERGE KOBANİ'DEN NASIL DÖNDÜYSE, PKK DA DÖNMELİ'

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Nasıl Kobani'de peşmerge güçlerine ihtiyaç duyulduğunda peşmerge oraya gidip daha sonra görevi bittiğinde geri döndüyse, PKK'nın Kürtlerin ihtiyaç duyduğu dönemde yardımı için teşekkür ediyor onların da peşmergenin yaptığı gibi şimdi geri dönmeleri gerektiğini söylüyoruz."


Sputnik Türkiye

Yorumlar